Tehnoloģijas

Krievija no Irānas var iegādāties “unikālus” bezpilota lidaparātus Arash-2 kamikaze. Kas tie ir par droniem?

Krievija no Irānas var iegādāties "unikālus" bezpilota lidaparātus Arash-2 kamikaze. Kas tas ir?

Lai veiktu uzbrukumus Ukrainai, Krievija aktīvi izmanto Irānā ražotos bezpilota lidaparātus Shahed-136. Ir pierādījumi, ka Krievija saņēmusi no Irānas arī bezpilota lidaparātus Mohaher-6. Tagad šo sarakstu var papildināt arī Arash-2 kamikaze droni.

ISW kara pētījumu institūts ziņo, ka Krievija, visticamāk, ir parakstījusi līgumu ar Irānu par bezpilota lidaparātu Arash-2 piegādi. Bet pagaidām nav oficiālas informācijas un pierādījumu par to: par to raksta tikai Krievijas un Ukrainas Telegram kanāli, atsaucoties uz vārdā nenosauktiem Irānas avotiem. Nav zināms arī dronu skaits.

Kas ir zināms par Arash-2? Irāna to sauc par “unikālu” bezpilota lidaparātu, kas ir uzlabota Arash-1 versija un tika radīta īpaši, lai uzbruktu Izraēlas pilsētām. Nav ticamas informācijas par šo dronu īpašībām vai testēšanu, un visa pieejamā informācija ir balstīta tikai uz Irānas pārstāvju vārdiem. Viņi saka, ka bezpilota lidaparātus var aprīkot ar optiskajiem un termiskās attēlveidošanas skeneriem, to lidojuma diapazons ir līdz 2000 kilometru, un tie, visticamāk, spēs noteikt radara starojumu un apiet pretgaisa aizsardzības sistēmas. Tos var palaist no platformām, tostarp no ārzonas. Tāpat jāatzīmē, ka Arash-1 spēj vairākas reizes mainīt virzienu pirms uzbrukuma mērķim.

ISW analītiķi uzskata, ka ir maz ticams, ka Krievijas spēki Ukrainā spēs izmantot jaunos Irānas bezpilota lidaparātus efektīvāk nekā Shahed-136. Pati Irāna turpina noliegt ieroču piegādi Krievijai.

Avots: ISW

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top