Tehnoloģijas

17 gadus vecs pusaudzis arestēts uz aizdomu pamata par neseno Twitter kontu uzlaušanu

Aizturēti Twitter hakeri

ASV policija aizturējusi 17 gadus veco Tampas iedzīvotāju Grehemu Klarku, apsūdzot viņu līdzdalībā nesenajā uzbrukumā sociālajam tīklam Twitter un krāpniecībā ar kriptovalūtām. Par to tiek ziņots ASV Tieslietu departamenta mājaslapā.

Grehems Klarks tiek turēts aizdomās par iesaistīšanos uzbrukumā Twitter, kura laikā tika uzlauzti Ilona Maska, Bila Geitsa un citu slavenību konti. Uzbrucējs viņu vārdā organizēja kriptovalūtu pārskaitījumu plūsmu, nelikumīgi iegūstot bikoinus aptuveni 120 000 USD vērtībā.

Floridas štata prokurors ir izvirzījis Klarkam 30 apsūdzības – līdzdalībā organizētā krāpniecībā, 17 krāpnieciskās shēmās ar elektronisku saziņas līdzekļu izmantošanu un 11 identitātes ļaunprātīgas izmantošanas noziegumos. Šobrīd Klarks atrodas apcietinājumā.

Policija aizturēja vēl divus aizdomās turamos: 19 gadus veco Lielbritānijas pilsoni Meisonu Šepardu un 22 gadus veco amerikāni Nimu Fazeliju. Pirmais tiek apsūdzēts organizētā krāpniecībā un naudas atmazgāšanā, bet otrs tiek apsūdzēts par nelikumīgu piekļuvi datorsistēmām.

Atgādinām, ka 15. jūlijā hakeri uzlauza vairākus Twitter kontus un ievietoja maldinošus paziņojumus ar aicinājumu sūtīt kriptovalūtu uz viņu adresi.

Uzņēmums informēja, ka uzbrucēji spēja pārņemt kontus, pateicoties sociālās inženierijas uzbrukumam, kura mērķis bija sociālā tīkla darbinieki ar piekļuvi iekšējām sistēmām. Vēlāk platforma ziņoja, ka hakeri, atiestatot paroli, ir apdraudējuši 45 slavenību kontus.

Saskaņā ar jaunāko oficiālo informāciju hakeri, kas uzbruka Twitter, piekļuvi sociālā tīkla iekšējiem rīkiem ieguva, izmantojot pikšķerēšanu uz darbinieku mobilajiem tālruņiem.

Saskaņā ar Elliptic informāciju, vairāk nekā puse no bitkoiniem, kas saņemti, uzlaužot slavenību kontus, tika pārsūtīti caur mikseriem ChipMixer un Wasabi Wallet.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top