Tehnoloģijas

Argentīnā ir reģistrēts pirmais nomas līgums, kurā, kā maksāšanas līdzeklis ir norādīts bitcoin

Argentīnā reģistrēts pirmais nomas līgums norēķinos izmantojot bitcoin

Argentīnā ir reģistrēts pirmais nomas līgums, kurā, kā maksāšanas līdzeklis ir norādīta kriptovalūta. Tas kļuva iespējams saskaņā ar prezidenta Havjera Mileja ārkārtas dekrētu, kas atļauj šādus norēķinus.

Kā ziņo vietējie plašsaziņas līdzekļi, līgums tika parakstīts Argentīnas pilsētā Rosario. Tajā noteikts, ka īrniekam katru mēnesi ir jāmaksā izīrētājam summa ar bitcoin, kas līdzvērtīga 100 ASV dolāriem. Nomnieks šos maksājumus veiks katra mēneša pirmajās piecās dienās uz izīrētāja norādīto bitcoin maka adresi. Maksājumu veikšanai tiks izmantota vietējā kriptovalūtas birža Fiwind.

Decembrī Argentīnā tika apstiprināts dekrēts, kas atļauj slēgt finanšu līgumus jebkurā valūtā, tostarp ar bitcoin. Dekrēts ļauj pusēm parakstīt nomas līgumus ar norēķiniem BTC, lai izvairītos no  ietaupījumu zuduma, Argentīnas valūtas (peso) vērtības samazināšanās gadījumā. Decembra beigās jaunievēlētais Argentīnas prezidents Havjera Mileja arī ierosināja likumu, kas ļautu iedzīvotājiem norēķinos ar valsti izmantot kriptovalūtas.

Argentīnas ārlietu ministre Diāna Mondino (Diana Mondino) paskaidroja, ka prezidenta dekrētu, ar ko atļauj parakstīt šādus īgumus, izskatīs vietējās tiesas, kurām būs jāpieņem galīgais lēmums par to likumību. Turklāt ārkārtas dekrētu varētu apturēt, ja abas Kongresa palātas to noraidītu.

Saskaņā ar analītiskās firmas Chainalysis datiem kriptovalūtu pieņemšana ir ievērojami augstāka valstīs, kuru ekonomika ir vāja, inflācija ir augsta un tieši Argentīna ir kļuvusi par līderi Latīņamerikā kriptovalūtu darījumu ziņā – šīs valsts iedzīvotāji aktīvi izmanto digitālos aktīvus, lai pasargātu sevi no inflācijas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top