BitCoin

Argentīnā dolāru iegādes ierobežojumi liek cilvēkiem pāriet uz bitkoinu

Dolāru iegādes ierobežojumi liek cilvēkiem pāriet uz bitkoinu
Argentīnā pēkšņi ir aizliegts iepirkt vairāk kā 200 dolārus mēnesī vienam cilvēkam. Tas ir iespaidojis kriptovalūtu popularitāti pilsoņu vidū. Ar ko saistīti jaunie ierobežojumi?

Centrālā banka: 200 dolāru limits – “pagaidu”

28. oktobrī ziņu izdevumos paziņoja, ka valsts Centrālā banka ir pieņēmusi lēmumu samazināt dolāru skaitu, kurus valsts iedzīvotāji var pirkt katru mēnesi. Iepriekš limits bija 10 tūkstoši dolāru, bet kopš vakardienas – tikai 200.

Jāatzīmē, ka limita samazināšanu par 98 procentiem ieviesa jaunā prezidenta ievēlēšanas dienā – par prezidentu kļuva Alberto Fernandess. Iepriekšējais limits 10 tūkstošu dolāru apmērā kapitāla kontroles programmas ietvaros parādījās samērā nesen – šī gada septembrī.

Argentīnas nacionālās valūtas – Peso (ARS) vērtība šogad ir stipri kritusies, bet inflācijas gada rādītājs valstī – proti, kopējais preču cenu līmenis – pārsniedza 50 procentus. Argentīnas Centrālā banka BCRA paziņojusi, ka aizliegums iegādāties lielu summu dolāros noturēsies divus mēnešus.

Argentīnas peso vienas dienas laikā kritās par gandrīz 25 procentiem

12. augustā Argentīnas peso vienas dienas laikā kritās par gandrīz 25 procentiem attiecībā pret dolāru

Ņemot vērā pašreizējo politiskās nenoteiktības pakāpi, BCRA Direktoru padome šosvētdien ir veikusi vairākus nepopulārus pasākumus. Tie vērsti uz Centrālās bankas rezervju saglabāšanu. Paziņotie pasākumi ir pagaidu un tiks saglabāti līdz 2019. gada decembrim.

Banka arī paskaidro, ka “jaunais limits 200 dolāru apmērā mēnesī attiecas uz dolāru iegādi fiziskām personām no banku kontiem. Skaidrā naudā varēs pirkt tikai 100 dolārus mēnesī”.

Argentīna iekļuvusi Top 3 Localbitcoins

Visai paredzams, ka tas viss ir ietekmējis kriptovalūtu tirgu. Saskaņā ar jaunāko statistiku – Argentīna ir izrāvusies visaktīvāko valstu trijniekā pīringa kriptovalūtu maiņas punkta platformā Localbitcoins.

Pēc monitoringa servisa CoinDance datiem –  iepriekšējās nedēļas laikā pirms 26. oktobra argentīnieši satirgojuši 14,15 miljonu peso apmērā vai 240 tūkstošus dolāru ekvivalentā. Šeit jāatzīmē, ka galvenais akcents jāliek nevis uz bitkoina tirdzniecības apjomiem, bet drīzāk uz novājinājušos peso.

Localbitcoins

Argentīnas peso (ARS) tirdzniecības apjomi Localbitcoins

Tomēr tāda tendence vienalga ir precīza, jo tagadējais rezultāts ir kļuvis par trešo Localbitcoins darbības vēsturē valstī. Rekordliels operāciju apjoms platformā nacionālā valūtā tika fiksēts šī gada jūlijā.

Protams, ka bitkoinu entuziasti kopienā ātri ņēma iniciatīvu savās rokās un sāka pilsoņu vidū izcelt pārejas uz decentralizētu kriptovalūtu priekšrocības. Twitter zināmais kripto analītiķis ar segvārdu Rhythm rakstīja – “tā nav jūsu nauda, ja jums jālūdz atļauja to izmantot”.

Jāatzīmē, ka Argentīnas  iepriekšējais prezidents daudz vairāk interesējās par bitkoina potenciālu. Maurisio Makri martā tikās ar riska kapitālistu Timu Dreiperu. Pienāca informācija, ka viņi ir noslēguši darījumu par bitkoina kā oficiālas Argentīnas valūtas pieņemšanu gadījumā, ja kriptovalūta izrādīsies stabilāka par peso.

Pat ja tas bija parasts paziņojums piāra dēļ, tas, acīmredzot, nenostrādāja. Lai gan starpība sacīkstēs bija neliela – 48,1 procents Alberto Fernandesam un 40,4 procenti Maurisio Makri. Dati ir aktuāli pēc 97 procentu balsu apstrādes.

Secinājums ir acīmredzams: valdības ierobežojošie pasākumi liek pilsoņiem aktīvāk interesēties par kriptovalūtām. Gadījumā ar bitkoinu neviens nevar jūs piespiest pirkt mazāk, nekā jūs vēlaties. Izņēmums var būt tikai brīvās naudas makā un apgrozībā pieejamo bitkoinu apjoms. Nesen šis rādītājs pārsniedza 18 miljonus, tāpēc maineriem atlicis iegūt mazāk kā 3 miljonus BTC.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top