Visas ziņas

AS DelfinGroup trešajā ceturksnī par 30% kāpina izsniegto kredītu apjomu

AS DelfinGroup trešajā ceturksnī par 30% kāpina izsniegto kredītu apjomu

AS DelfinGroup valde

Latvijas finanšu nozares koncerns AS DelfinGroup sniedz ieskatu par izvēlētiem 2021. gada trešā ceturkšņa operacionāliem datiem. AS DelfinGroup trešajā ceturksnī izsniedza jaunus kredītus 15,3 miljonu eiro apmērā, kas ir par 29% vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī un tas ir lielākais vienā ceturksnī izsniegtais kredītu apjoms uzņēmuma vēsturē. Tostarp arī kopējais neto kredītportfelis trešā ceturkšņa beigās sasniedza vēsturiski lielāko apjomu – 35,8 miljonus eiro, kas ir par 32% vairāk nekā 2020. gada trešā ceturkšņa beigās. Šī informācija ir saderīga ar AS DelfinGroup IPO prospektā norādīto biznesa aprakstu un norādītajiem sabiedrības komercdarbības mērķiem.

 

Rādītājs Q1 2021 Q2 2021 Q3 2021   Q3 2020 Izmaiņa
Aizdevumu izsniegšana (milj. EUR) 10.0 11.8 15.3 14.6 5%
Neto kredītportfelis (milj. EUR) 29.7 32.4 35.8 27.2 32%
NPL koeficients 5.60% 4.90% 3.60%

 

AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: “Uzņēmums turpina stabilu izaugsmi un veiksmīgi izpilda visus ilgtermiņa plānos izvirzītos uzdevumus par 51 miljona eiro kredītportfeļa sasniegšanu līdz 2022. gada beigām un 70 miljonu eiro kredītportfeļa pārsniegšanu līdz 2024. gada beigām. Esam veiksmīgi diversificējuši riskus, tāpēc, par spīti COVID-19 nenoteiktībai un ierobežojumiem, turpinām nodrošināt labus izaugsmes rādītājus. Pēdējos sešos mēnešos kopējais uzņēmuma neto kredītportfelis ir audzis aptuveni par vienu miljonu eiro mēnesī. Ja pirmā ceturkšņa beigās kredītportfelis bija 29,7 miljonus eiro, tad šobrīd tas jau ir sasniedzis gandrīz 36 miljonus eiro. Uzņemtais kredītportfeļa izaugsmes temps ļaus mums droši sasniegt plānoto peļņu pirms nodokļiem 2022. gadā 8,7 miljonu eiro apmērā.”

Zīmīgi, ka šogad īpaši strauji ir uzlabojusies arī patēriņu kredītu portfeļa kvalitātes rādītāji. Tā dēvēto slikto kredītu īpatsvars, kam maksājumi kavējas vairāk nekā 90 dienas, ir samazinājies līdz 3,6% no kopējā kredītportfeļa, kas arī ir labākais rezultātiem uzņēmuma vēsturē. “Paralēli automatizējam un digitalizējam esošos pakalpojumus kā arī ieviešam jaunus. Cita starpā esam izstrādājuši arī jaunu Banknote aplikāciju, kas klientiem nodrošina ērtu pārskatu pār visiem maksājumiem un piedāvātajiem pakalpojumiem. Tieši digitālajos kanālos šobrīd novērojam straujāko klientu plūsmas palielināšanos. Tāpat pieminēšana svērts ir mūsu lietoto preču interneta veikals, kas veicina cirkulāro ekonomiku.  Palīdz arī tas, ka esam nolēmuši kļūt par publisku kompāniju un kotēt akcijas biržā Nasdaq Riga Baltijas Oficiālajā sarakstā. AS DelfinGroup atpazīstamība un cilvēku interese par mūsu uzņēmumu ir ievērojami palielinājusies”, norāda D. Ādmīdiņš.

Parakstīšanās uz AS DelfinGroup akcijām tika uzsākta 28. septembrī un tā noslēgsies 11. oktobrī (ieskaitot). Vienas akcijas cena ir 1,52 eiro un maksimālais akciju parakstīšanās apjoms nav ierobežots. Ar IPO prospektu iespējams iepazīties mājaslapā.

Lai parakstītos uz akcijām, investoriem jānoformē pieteikums savā bankā. Akcijām Baltijas valstīs iespējams parakstīties ar biržas Nasdaq Riga biedru starpniecību: LHV Bank, Swedbank, SEB, Luminor Bank, Citadele, Rietumu Banka, BlueOrange, Signet Bank, Siauliu Bankas, Sandinaviska Enskilda Banken, Nordea Bank un citiem biedriem. Ar pilno biedru sarakstu iespējams iepazīties biržas Nasdaq Riga interneta mājaslapā.

AS DelfinGroup akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) ietvaros plānots emitēt līdz 8 395 000 akcijām. Kopējais plānotais uzņēmuma akciju skaits pēc IPO ir paredzēts līdz 48 395 000.

AS DelfinGroup rezultāti

Par AS DelfinGroup

AS DelfinGroup ir licencēts uz tehnoloģijām balstīts finanšu nozares koncerns, kas dibināts 2009. gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa, senioru, nomaksas, lombarda aizdevumus un lietotu un mazlietotu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs visā Latvijā, kā arī tiešsaistē. AS DelfinGroup vairāk nekā 250 profesionāļu komanda vidēji mēnesī izsniedz 35 tūkstošus aizdevumu. Uzņēmuma kopējais reģistrēto klientu skaits pārsniedz 400 000. AS DelfinGroup kopš 2014. gada ir pazīstama biržā Nasdaq Riga kā obligāciju emitents. Uzņēmums veic regulāru ikceturkšņa dividenžu izmaksu. 2020. gadā uzņēmuma kredītportfelis sasniedza 34,6 miljonus eiro, EBITDA bija 9,3 miljoni eiro un peļņa pirms nodokļiem sasniedza 4,65 miljonus eiro. Uzņēmuma ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, fintech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top