Monero

ASIC maineri ir pārņēmuši Monero tīklu

ASIC maineri iegūst 85,2% visu bloku kriptovalūtas Monero tīklā. Pie tāda secinājuma nonācis pētnieks ar segvārdu MoneroCrushe, izpētot maineru “nonsu” (patvaļīgu skaitļu) kopumu.
Kā atzīmējis MoneroCrusher – “nonsa” vērtība ir nejauša un svārstās diapazonā no 0 līdz 2³². Tomēr starp blokiem #1,500,000 un #1,546,500 “nonsu” sadales grafikā skaidri redzamas biezas baltas līnijas, kas – kā uzskata pētnieks – liecina par to, ka atlase nebija nejauša. ASIC maineru daļa hash rate bija pārāk liela, lai to noslēptu.

“2018. gada aprīlī – pēc Monero hardfork – hash rate strauji nokritās, un šīs biezās svītras momentāni pazuda. Var secināt, ka šīs svītras nav nekas cits kā “nonsi”, kurus ar ASIC iekārtu ieguva pirms protokola atjaunināšanas”, – viņš raksta.
ASIC maineru kārtējais uzliesmojums bija jūnijā (no bloka #1,597,000), tomēr tad tas palika gandrīz nepamanīts. MoneroCrusher uzsvēra, ka “nonsu” sadales grafikā ir parādījusies sava veida pēkšņi pieaugušas nejaušības “siena”. Viņš ir pārliecināts, ka tad ASIC maineri, izanalizējot savas kļūdas, ieviesa pilnībā randomizētu meklēšanu.
Tomēr tostarp viņi neņēma vērā, ka “nonsu” atlase Monero tīklā patiesībā nav nemaz tik nejauša – kā šķiet pirmajā acumirklī. Liela to daļa tika konstatēta zem 1,45*10⁷, bet konkrētajai maininga programmatūrai diapazons bija vēl šaurāks. Vasarā ASIC maineriem izdevās izkonkurēt daļu GPU maineru, izmantojot pārmērīgu nejaušību.

ASIC maineri ir pārņēmuši Monero tīklu

https://apollo.open-resource.org/flight-control/noncewatch/

 

Pēc hardfork oktobrī “nonsu” sadales grafiks būtiski nemainījās, jo ASIC maineriem daļēji slēpa savu klātbūtni, lai gan baltās svītras kļuva spilgtākas: tas liecina, ka dažas ierīces neizturēja atjauninājumu.
ASIC maineri atgriezās 2018. gada oktobra beigās. Pētnieks konstatēja strauju palielinājumu zonā zem 1.342*10⁹ un lejupslīdi citās zonās, kā arī sadales svītru spilgtuma mazināšanos, kas norādīja uz maininga centralizāciju.
“Rakstīšanas brīdī Monero tīkla hash rate pieauga līdz 810 Mh/s: par 255% kopš ASIC parādīšanās brīža 2018. gada oktobra beigās”, – apkopoja MoneroCrusher.
Viņš secināja, ka ASIC maineru pašreizējais skaits Monero tīklā ir aptuveni 5400 vienības (apmēram 85% visa tīkla).
Pēc šī pētījuma publikācijas Monero izstrādātāji apsolīja organizēt hardforkus cīņai ar ASIC ierīcēm ik pēc 90 dienām – divreiz biežāk, nekā pirms tam. Tomēr daži kopienas pārstāvji ir noraizējušies par to, ka šī darbība var nelabvēlīgi ietekmēt citu protokola parametru attīstību dēļ izstrādātāju pārmērīgās koncentrēšanās uz vienu problēmu.

Savukārt Monero galvenais izstrādātājs Rikardo Spanji paziņoja, ka viņi plāno traucēt ASIC maineriem “tikai noteiktā laika periodā”, – ziņo Trustnodes.
“Kriptovalūta ir ieinteresēta ASIC maineru klātbūtnē tīklā. Tomēr šīm ierīcēm ir jābūt mazāk, nekā tagad”, – viņš uzsvēra.
2018. gada maijā protokola Sia galvenais izstrādātājs Deivids Voriks paziņoja, ka slepenās ASIC ierīces Monero tīklā tika palaistas jau 2017. gada martā, un 51% uzbrukuma draudi pastāvēja visu gadu – līdz nākamajam pavasarim un regulāriem forkiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top