Mainings

ASIC maineru ar Cryptonight algoritmu ražotāji cietīs zaudējumus

Monero pēc hardforkaKriptovalūtas ieguves ASIC maineru ražotāji sākuši atdot savas ierīces tikpat kā par velti pēc tā, kad Monero veica hardforku, kas vērsts uz cīņu ar tamlīdzīgām ierīcēm.

Hardforks notika dažas nedēļas pēc tam, kad lielākais kriptovalūtas ieguves iekārtu ražotājs paziņoja par Antminer X3 laišanu klajā – sava pirmā ASIC mainera darbam ar Cryptonight algoritmu.

Vismaz viena kompānija – mazāk zināmais ražotājs Baikal Miners – ir paziņojusi, ka tā ir izstrādājusi ASIC Cryptonight dažas dienas pirms Bitmain sāka izplatīt daudz jaudīgāko ierīci Antminer X3.

Lai gan vairumā gadījumu ASIC maineri ir efektīvāki par GPU maineriem, tiem ir viens kritisks trūkums – tos nevar pārprogrammēt. Attiecīgi fundamentālas izmaiņas maininga algoritmā var tos uz visiem laikiem padarīt par nederīgām kastēm.

Šīs ierīces joprojām ir saderīgas ar dažām citām kriptovalūtām ar algoritmu Cryptonight, bet patērētāji par tām izrāda daudz mazāku interesi.

Tādējādi Bitmain un Baikal joprojām ir lieli maineru krājumi, kas zaudējuši savu pievilcību potenciālo klientu acīs. Un, ja Bitmain, kas pagājušā gadā nopelnīja 4 mljrd. $, kaut kā varēs samierināties ar šiem zaudējumiem, tad Baikal trieciens var izrādīties daudz sāpīgāks.

Honkongas kompānija ir ķērusies pie galējiem līdzekļiem un tagad atdod 5 mainerus par viena cenu, lai kaut kā kompensētu sava jaunā produkta pētījumu, izstrādes un izlaides izdevumus.

Tikmēr vismaz 4 projekti cenšas saglabāt kriptovalūtu ar iepriekšējo kodu. Diviem projektiem uzreiz ir nosaukums  Monero Classic. Aiz viena no tiem atrodas Singapūras komanda, aiz otra – izstrādātājs ar segvārdu PZ. Abi projekti paziņo, ka maininga algoritma mainīšana ir neveiksmīgs lēmums. Singapūras komanda uzskata, ka Monero izstrādātāji ir ieguvuši pilnīgu kontroli pār kriptovalūtu un tagad dara ar to visu, kas viņiem ienāk prātā. PZ šai domai piekrīt.

Trešo projektu sauc par Monero Original (XMO). Ar to nodarbojas kāds Xman, kurš kriptovalūtu plašsaziņas līdzekļiem ir nosūtījis paziņojumu, kurā atbalsta savus fork kolēģus.

Un, visbeidzot, Monero 0 izstrādātāji apgalvo, ka pēc tā, kā Monero izveidotājs ir veicis savas kriptovalūtas forku, viņa stratēģiju vairs nevar saukt par “stabilu un veselīgu”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top