Monero

Asikiem te nav jābūt: Monero hasrate pēc monētas hardfork nokrities

 

Monero un asiki

Saskaņā ar Bitinfocharts informāciju – Monero hasrate būtiski nokrities pēc kriptovalūtas hardforka. Monētas kopiena atzīmēja šo notikumu kā pirmo nozīmīgo uzvaru pret ASIC mainingu.

Atgādinām, ka 6. aprīlī notika kriptovalūtas hardforks, no kura sanāca trīs atsevišķas monētas: Monero Original, Monero Classic un Monero V. Bloku ķēdes sadalīšana bija rezultāts bažām par projekta centralizāciju.

Notikumu galvenais vaininieks bija maininga iekārtu lielākais ražotājs Bitmain. Iepriekš kompānija laida klajā ASIC maineri Antminer X3 Monero mainingam. Kriptovalūtas izstrādātājs Rikardo Spagni paziņoja, ka “darīs visu iespējamo”, lai pretotos ASIC mainingam.

Turklāt aprīlī Bitmain izmantoja savus asikus Monero ieguvei. Tad vairāk nekā 50 procentu hashrate veidoja kompānijas iekārtas.

Lai turpmāk izvairītos no tamlīdzīgiem gadījumiem, monētas komanda izlaida atjauninājumu Anti-ASIC Hard Fork (AAHF), kas mainīja maininga algoritmu. Tagad nav izdevīgi iegūt Monero, izmantojot asikus.

Fork neietekmēja kriptovalūtas vērtīgumu. ASIC mainings – tas ir ceļš uz nekurieni, jo tas nepiešķir kripto nozīmīgumu. Videokartēm ir pārsvars pār asikiem – pateicoties iespējai adaptēties gandrīz jebkuram jaunam algoritmam. Ja monēta izies caur vairākiem forkiem – mainings ar asikiem būs bezjēdzīgs.

Pateicoties savai anonimitātei, Monero joprojām ir ideāls maksājumu instruments hakeriem. Kriptovalūta visbiežāk tiek izmantota slēptajam mainingam, tāpēc ļoti svarīgi ir savlaicīgi pasargāt sevi pret krāpšanas draudiem.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top