Asic maineri

Asiku cenas ASV

 

Asiku cenas ASV

ASV Tirdzniecības pārstāvniecība jūnijā mainīja mainings ierīču (asiku) definējuma formulējumu no “datu apstrādes mašīnas” uz “elektrotehniska iekārta”. Institūcijas lēmums palika gandrīz nepamanīts, jo maininga iekārtu nodokli tas paaugstināja tikai no nulles līdz 2,6 procentiem. Tomēr nesen Bitmain klienti ASV par vēlmi iegūt kriptovalūtu sāka maksāt daudz vairāk.

Starp Ķīnu un ASV notiek tirdzniecības karš. Pirms pāris mēnešiem Donalda Trampa administrācija paziņoja par nodokļu paaugstināšanu preču apgrozījumam 250 miljardu dolāru vērtībā starp valstīm. Pēc kārtējām neveiksmīgajām sarunām ar Ķīnu amerikāņi piedraudēja pacelt nodokli gandrīz visam preču apgrozījumam.

Tādēļ Bitmain asiki kļuva par 25 procentu nodokļa piedziņas objektu. Tagad no katras iekārtu vienības valsts kopsummā saņem veselus 27,6 procentus nodokļu. Rezultātā gandrīz mēneša laikā ASIC maininga iekārtu iepirkuma cena pakāpās vairāk nekā par ceturtdaļu.

Tas viss skar Bitmain, jo asiku galvenais ražotājs reģistrēts tieši Ķīnā. Tā klientiem ir alternatīvas, bet to ir samērā nedaudz, jo tagad Bitmain ieņem vairāk nekā 51 procentu tirgus. Pārējām Ķīnas kompānijām (Canaan un Ebang International) pieder tikai attiecīgi 8,5 un 3,8 procenti.

Arī pašam Bitmain tirdzniecības karš ir liela problēma. 2018. gadā uzņēmuma kopējie ienākumi bija 2,7 miljardi dolāru, turklāt 94,3 procenti šīs summas Bitmain iegūst no maininga iekārtu tirdzniecības. Tostarp gandrīz puse saražoto asiku tiek nosūtīti uz ārvalstīm. Attiecīgus datus var atrast Bitmain IPO pieteikumā.

2015., 2016. un 2017. gadā Bitmain ieguva 65,3, 51,0 un 51,8 procentus ienākuma no starptautiskās tirdzniecības.

Aptuveni 27 procentu pirkumu tiek apmaksāti ar kritovalūtām, kuras maino arī Bitmain. Saskaņā ar Inner Mongolia informāciju – kompānijai ir virs 60 000 vienībām maininga iekārtu ar 90 megavatu kopējo jaudu.

Tomēr analītiķi uzskata, ka asiku galvenā ražotāja vadība vairāk uztraucas par augošo konkurenci tirgū, nekā par tirdzniecības karu ar ASV. Atgādinām – iepriekš Canaan un vairākas citas Ķīnas firmas paziņoja par jaunākās paaudzes asiku izlaidi ar lielāku energoefektivitāti.

Taču, ņemot vērā lielo starptautiskās tirdzniecības daļu, nodokļu palielināšana ASV tomēr ietekmēs Bitmain. Kompānija plāno būvēt lielus maininga centrus Vašingtonā un Teksasā, tāpēc iekārtu transportēšana starp divām valstīm būs diezgan sarežģīts uzdevums.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top