Tehnoloģijas

Amerikas bankas gatavojas nodrošināt klientiem piekļuvi bitkoinam

ASV bankas piedavās pieeju bitkoinam

Foto: Pixabay

Nākamo mēnešu laikā dažu ASV banku klienti varēs pirkt, pārdot un uzglabāt bitkoinu, izmantojot esošos kontus. To vēsta CNBC , atsaucoties uz New York Digital Investment Group (NYDIG).

Lai finanšu iestādēm nodrošinātu tādas iespējas – aktīvu 10 mljrd. $ apmērā pārvaldītāja Stone Ridge meitasuzņēmums ir noslēdzis vienošanos ar fintech kompāniju Fidelity National Information Services (FIS).

Kamēr FIS, kas ir pakalpojumu sniedzējs bankām ar gandrīz 300 milj. norēķinu kontu, apstrādās norēkinus ar finanšu organizācijām – NYDIG nodrošinās kriptovalūtu glabāšanu un tirdzniecību.

Pēc NYDIG bankas risinājumu nodaļas vadītāja Patrika Selsa sacītā – programmā jau piedalās simtiem banku, vairums no tām – nelielas iestādes ar vairākām nodaļām.

“Tas, ko mēs darām, parastajiem amerikāņiem un korporācijām vienkāršo iespēju pirkt bitkoinu, izmantojot savas esošās attiecības ar bankām. Ja es izmantoju mobilo lietotni visām savām bankas operācijām, tad tagad es varu pirkt, pārdot un uzglabāt kriptovalūtu”, – atzīmēja Sels.

Pēdējos mēnešos tiek ziņots tādu lielo finanšu korporāciju – kā Morgan Stanley, Goldman Sachs un JPMorgan – plāniem laist klajā ar bitkoinu saistītus produktus. Taču runa ir par risinājumiem saistībā ar piekļuvi kriptovalūtai lielajiem spēlētājiem, – precizēja NYDIG prezidente Jaņ Čžao.

“Lielākā daļa cilvēku nevar investēt tajā, kas ir pieejams institucionāļiem”, – viņa piebilda.

FIS digitālās banku darbības vadītājs Robs Lī uzskata, ka banku giganti var saskarties ar mazumtirdzniecības investoru spiedienu pēc tam, kad nelielās iestādes būs aktivizējušas ar bitkoinu servisu saistītus pakalpojumus.

Finanšu iestāžu pieaugošo interesi par tamlīdzīgiem pakalpojumiem Jaņ Čžao skaidroja ar to, ka bankas redz – kā to klienti arvien vairāk līdzekļu pārskaita uz Coinbase, Kraken un citām kriptovalūtu tirdzniecības platformām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top