Tehnoloģijas

ASV vēlas aizliegt “neuzticamas” ķīniešu lietotnes

Maiks Popeo ASV politika

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.  FotoL lev radin/shutterstock.com

ASV prezidenta Trampa administrācija paziņojusi, ka aktivizēs centienus, lai bloķētu “neuzticamās” ķīniešu lietotnes –  īso video lietotni TikTok un ziņojumu apmaiņas lietotni WeChat nodēvēja par “nopietniem draudiem”.

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo (Mike Pompeo) sacīja, ka programmas “Clean Network” centieni būs koncentrēti piecās jomās un ietvers pasākumus dažādu Ķīnas lietotņu un arī Ķīnas telekomunikāciju kompāniju piekļuves konfidenciālai informācijai par ASV pilsoņiem un kompānijām novēršanā.

“Tā kā mātes kompānijas atrodas Ķīnā, tad tādas lietotnes – kā TikTok, WeChat un citas – nopietni apdraud Amerikas pilsoņu personas datus, nemaz jau nerunājot par ĶKP (Ķīnas Komunistiskās partijas) satura cenzūras instrumentiem”, – sacīja Pompeo.

Valsts departamenta paziņojumā teikts, ka programma “Clean Network” vēršas plašumā, un vairāk nekā 30 valstis un teritorijas tagad ir “Tīras valstis”, bet daudzas pasaules lielākās telekomunikāciju kompānijas ir “Tīras telekomunikāciju kompānijas”. Valsts departaments aicināja ASV sabiedrotos “pievienoties pieaugošajam vilnim, lai pasargātu mūsu datus no ĶKP un citu ļaunprātīgu organizāciju novērošanas institūcijām”.

Pēc Pompeo paustā – Amerikas Savienotās Valstis strādā pie tā, lai Ķīnas kompānija Huawei Technologies nevarētu iepriekš uzstādīt vai padarīt pieejamas lejupielādei vispopulārākās Amerikas lietotnes savos telefonos.

“Mēs nevēlamies, lai šīs kompānijas būtu iesaistītas Huawei cilvēktiesību pārkāpumos vai ĶKP novērošanas aparātā”, – sacīja Pompeo, neminot – konkrēti kādas ASV kompānijas.

Pompeo arī teica, ka Valsts departaments strādās ar citām valsts iestādēm, lai aizsargātu ASV pilsoņu datus un Amerikas intelektuālo īpašumu, tostarp COVID-19 vakcīnas pētījumus, novēršot piekļuvi no mākoņu sistēmām, kuras pārvalda tādas kompānijas – kā Alibaba, Baidu, China Mobile, China Telecom un Tencent.

Pompeo paustais atspoguļo Vašingtonas tiekšanos ierobežot Ķīnas tehnoloģiju kompāniju piekļuvi ASV tirgum un patērētājiem. Ķīnas ārlietu ministrs Wang Yi intervijā valsts informācijas aģentūrai Sinhua teica, Amerikas Savienotajām Valstīm “nav tiesību” veidot “Clean Network”, un Vašingtonas rīcību nodēvēja par “hrestomātisku iebiedēšanas gadījumu”.

Avots: Reuters

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top