Tehnoloģijas

ASV dod Ukrainai zaļo gaismu bezpilota lidaparātu triecienu veikšanai Krievijas teritorijā

ASV dod Ukrainai zaļo gaismu bezpilota lidaparātu triecienu veikšanai Krievijas teritorijā

The Times, atsaucoties uz saviem avotiem ASV Aizsardzības departamentā, kas vēlējās palikt anonīmi, raksta, ka ASV vairs neuzstāj, lai Ukraina neveiktu triecienus, tostarp ar bezpilota lidaparātiem, Krievijas teritorijā.

Iepriekš Pentagons baidījās, ka triecieni Krievijas teritorijā novedīs pie konflikta eskalācijas: piemēram, ka Krievijas Federācija pēc tam izmantos kodolieročus vai uzbruks NATO valstīm. Taču tagad departaments ir pārdomājis.

“Mēs joprojām izmantojam tos pašus eskalācijas aprēķinus, taču bailes no eskalācijas ir mazinājušās. Tagad viss ir savādāk. Tas ir tāpēc, ka kara aprēķini ir mainījušies to ciešanu un brutalitātes rezultātā, kam ukraiņi,” norāda avots.

Tas notika pēc daudziem Krievijas uzbrukumiem un Ukrainas kritiskās civilās infrastruktūras un enerģētikas objektu apšaudes.

“Mēs nesakām Kijivai: Nesitiet krievus. Mēs nevaram viņiem pateikt, ko darīt. Tas, kā viņi izmantos savus ieročus, ir viņu pašu ziņā, taču, lietojot mūsu nodrošinātos ieročus, mēs tikai uzstājam, lai Ukrainas militārpersonas ievērotu starptautiskos kara likumus un ievērotu Ženēvas konvencijas,” uzsver Pentagona avots. Pēc viņa teiktā, Ukraina šos nosacījumus ievēro.

Tajā pašā laikā ASV publiski neatbalsta un neveicina triecienus Krievijas teritorijā.

Avots: Times

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top