Valūtas

Goldman Sachs: Reālas bažas par ASV dolāra, kā rezerves valūtas statusu

ASV dolārs un riski

Foto: NikolayFrolochkin / Pixabay

Investīciju banka Goldman Sachs otrdien, 28. jūlijā, vēstulē klientus informeja par zelta cenas pieaugumu un paziņoja par riskiem, kas saistīti ar ASV dolāra statusu. To vēsta Bloomberg.

Banka uzsvēra zelta kā “pēdējās instances valūtas” statusu ekonomiskās nenoteiktības apstākļos un paaugstināja zelta cenu līdz 2300 $ par unci.

Goldman Sachs sasaista zelta cenas vēsturisko maksimumu ar “ASV FRS potenciālo nobīdi uz inflācijas tendenču pusi, ņemot vērā pieaugošo ģeopolitisko spriedzi, paaugstinātu politisko un sociālo nenoteiktību ASV un Covid-19 otro vilni”.

“Kopā ar rekordaugsto ASV valdības uzkrātā parāda līmeni – sāk rasties reālas bažas par ASV dolāra kā rezerves valūtas perspektīvām,” – teikts vēstulē. Banka paziņoja, ka vērtības krišanās risks pieaug augošā parāda dēļ, ko izveidojuši politiķi, kuri tiecas cīnīties ar Covid-19 ekonomisko ietekmi.

“Zelts ir pēdējā instance – it īpaši pašreizējā situācijā, kad valdības devalvē savas fiat valūtas un nosaka procentu likmes rekordzemos līmeņos”, – teikts vēstulē. “Ņemot vērā gaidāmo procentu likmju pazemināšanos ASV – mēs iesakām atkal (tāpat kā martā) pirkt zeltu”.

Kopš gada sākuma zelts ir pieaudzis par vairāk nekā 27%, un šobrīd tas tiek tirgots par aptuveni 1940 $ par unci.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top