Visas ziņas

ASV prezidenta Džo Baidena administrācijai bažas par ASV dolāra kā globālās rezerves valūtas statusu

ASV valdība seko Ķīnas digitājā Juaņa attīstībai

Avots: au_uhoo/shutterstock.com

Kā vēsta izdevums Bloomberg – atsaucoties uz situāciju pārzinošiem avotiem, ASV prezidenta Džo Baidena administrācija un dažas amatpersonas ir satraukušās par to, ka digitālās juaņas palaišana var stimulēt ilgtermiņa mēģinājums gāzt dolāru no pasaules dominējošās rezerves valūtas pozīcijām.

Finanšu ministrijas, Valsts departamenta, Aizsardzības ministrijas un Nacionālās drošības padomes ierēdņus neuztraucot digitālās juaņas vai Ķīnas elektronisko maksājumu sistēmas uz digitālās valūtas (DCEP) bāzes īstermiņa ietekme uz ASV dolāru.

Tomēr nopietnas bažas rada izaicinājumi saistībā ar ASV dolāra kā globālās rezerves valūtas ilgtermiņa statusu. Amatpersonas pastiprināti novēros digitālās juaņas izstrādi un tās sadales veidus, kā arī Ķīnas valsts kriptovalūtas izmantošanu tirdzniecības sankciju apiešanai.

2019. gadā Ķīna uzsāka DCEP (Centrālās bankas nacionālās digitālo maksājumu sistēmas) izstrādi, piedaloties valsts lielākajām bankām un arī maksājumu gigantiem – Tencent un Ant Financial. Sistēmas testēšana sākās 2020. gada augustā.

Digitālās juaņas testēšanas pilotprojektos piedalījās Šeņdžeņas, Pekinas, Sudžou un Čendu pilsēta, bet janvārī Šanhajā testēja digitālās juaņas aparatūras maku. Tuvāko mēnešu laikā pilotprojektā jāpiedalās Cindao, Daliaņas un Siaņas pilsētai, bet aprīlī – Hainaņas provincei.

Avots: Bloomberg

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top