Visas ziņas

ASV finanšu ministrs: kompānijas pamet Libra, bažoties par regulējumu

Aizvien pieaugošā lielo uzņēmumu aiziešana, kas iepriekš tika pieteikti kā Facebook digitālās valūtas Libra projekta partneri, ir tieši saistīta ar to bažām par piedāvātā projekta neatbilstību regulējošām prasībām. Tādu paziņojumu intervijā CNBC sniedzis ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins.

Dažās pēdējās dienās no dalības projektā ir atteicies elektroniskās maksājumu sistēmas PayPal operators, maksājumu sistēmas Visa, Stripe un Mastercard, Latīņamerikas treidinga platforma MercadoLibre, kā arī elektroniskās komercijas gigants eBay.  Turklāt pirmdien, 14. oktobrī, kļuva zināms, ka no Libra Association aiziet kompānija Booking Holdings Inc.

Tādējādi no 28 uzņēmumiem, kuri šī gada jūnijā tika nosaukti par Libra Association partneriem, Facebook projektā ir palicis 21 dalībnieks.

Pēc Stīvena Mnučina sacītā – viņš vairākas reizes ir ticies ar Libra pārstāvjiem, šo tikšanos laikā apstiprinot ASV varas iestāžu nodomu novērst projekta palaišanu.

“Es domāju, viņi [Libra] ir apzinājušies, ka pagaidām nav arī gatavi atbilst izvirzītajām prasībām. Pieļauju, ka daži partneri ir nobažījusies un izstājušies no projekta, līdz kamēr viņi atbildīs šiem standartiem”, – teica ministrs. 

Tikmēr Braiens Armstrongs – ASV lielākās kriptovalūtu kompānijas Coinbase izpilddirektors (CEO), komentējot dažu politiķu paziņojumus, kas iepriekš aicināja Visa un Mastercard izstāties no Libra Association, – tādu uzvedību nosaucis par “neamerikānisku”.

Attīstot savu domu, Armstrongs atzīmēja, ka neatkarīgi no tā – ko tieši kāds domā par Libra, ja Libra nebūs noderīgs vai inovatīvs instruments, tad cilvēki vienkārši to nelietos.

“Kāpēc tāda iebiedēšanas taktika? Ja ko tādu darītu privāts uzņēmums, tad to nosauktu par pret konkurenci vērstu / monopolistisku rīcību”, – viņš raksta.

Coinbase vadītājs arī jautā – vai ASV vēlas plānveida ekonomiku, vai arī vēlas, lai brīvais tirgus notestētu tūkstoš ideju, atrodot to vienu, kas būs progresīvākā un nodrošinās īstu vērtību.

“Progresīvas idejas – tās jau pēc definīcijas ir atšķirīgas, citādi tās visas jau būtu izmēģinātas”, – piebilda Armstrongs.

Atgādinām – 23. oktobrī Marks Zakerbergs piedalīsies ASV Pārstāvju palātas Finanšu pakalpojumu komitejas noklausīšanā, kur atbildēs uz likumdevēju jautājumiem par projektu Libra.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top