Tehnoloģijas

ASV FRS paaugstina bāzes procentlikmi, bitkoins reaģē ar cenas pieaugumu

Trešdien, 1. februārī, ASV Federālā rezervju sistēma (FRS) palielināja bāzes likmes diapazonu par 25 bāzes punktiem – līdz 4,5%-4,75% gadā.

Tas ir jau astotais pēc kārtas likmes palielinājums, kas tagad atrodas maksimālajā 2007. gada līmenī. Taču tik “mīksts” rādītāja palielinājums bija pirmais kopš 2022. gada marta, kad Federālā rezervju sistēma sāka pastiprināt monetāro politiku.

Federālajā rezervju sistēmā atzīmēja, ka regulatora pēdējie saņemtie rādītāji “norāda uz mērenu izdevumu un ražošanas pieaugumu”. Saskaņā ar aģentūras informāciju – Amerikas Savienotajās Valstīs ir “ievērojams” darba vietu skaita pieaugums ar zemu bezdarba līmeni. Tostarp inflācija ir nedaudz samazinājusies, tomēr joprojām ir augstā līmenī.

 

US Federal Reserve

“Krievijas karš pret Ukrainu izraisa milzīgas cilvēciskas un ekonomiskas grūtības, veicina globālās nenoteiktības palielināšanos. Komiteja [Amerikas Savienoto Valstu Federālās rezervju sistēmas Atvērtā tirgus komiteja, FOMC] daudz uzmanības velta inflācijas riskiem”, – teikts preses relīzē.

12. janvārī BLS publicēja datus par inflāciju Amerikas Savienotajās Valstīs. Patēriņa cenu indeksa vērtība decembrī bija 6,5%. Inflācijas bāzes līmenis samazinājās līdz 5,7%.

Lai noteiktu turpmākos monetārās politikas soļus, Komiteja “monitorēs ienākošās informācijas ietekmi uz ekonomiskajām perspektīvām”. Regulators paziņoja, ka ir gatavs koriģēt pozīciju šajā jautājumā, ja radīsies riski, kas “var traucēt sasniegt FOMC mērķus”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top