Tehnoloģijas

ASV gaisa spēki demonstrēja iespaidīgu video, kurā ir redzama kuģa iznīcināšana ar GBU-31 tiešā uzbrukuma munīciju

 

ASV gaisa spēki demonstrēja iespaidīgu video, kurā ir redzama kuģa iznīcināšana ar GBU-31 tiešā uzbrukuma munīciju

Amerikas Savienoto Valstu gaisa spēki ir publicējusi iespaidīgu video, kurā ir redzams viedās bumbas -31 Joint Direct Attack Munition un Quicksink komplekta izmēģinājums.

Munīcija tika īpaši pārveidota Quicksink programmas ietvaros, lai to izmantotu kā pretkuģu bumbu. Izmēģinājumi notika pavasarī, un tagad ir nopublicēts jauns video, kurā ir redzami kadri no kamerām, kas tika uzstādītas tieši uz kuģa.

GBU-31 tiešā uzbrukuma munīcija ar Quicksink komplektu ļaus ASV gaisa spēkiem iznīcināt kuģus ar lidmašīnām. Munīcija ir aprīkota ar infrasarkano kameru, turklāt bumbai ir inerciālas vadības sistēma un GPS.

Tas viss kopā ļauj GBU-31 i tiešā uzbrukuma trāpīt kuģiem neatkarīgi no laika apstākļiem. Pēc bumbas palaišanas no lidmašīnas tā virzās mērķa virzienā un pēc tam tiek aktivizēts Quicksink komplekts, kas ļauj noteikt precīzas kuģa atrašanās koordinātas, kursu un ātrumu. Pat, ja kuģis pēc uzbrukuma nenogrims, visdrīzāk tas vairs nevarēs piedalīties karadarbībā.

GBU-31 Joint Direct Attack Munition var uzstādīt uz dažādiem iznīcinātājiem, tostarp B-52H Stratofortress, F-15E Strike Eagle, F-16 Fighting Falcon, F-22A Raptor un F-35A Lightning II, to var palaist arī bezpilota lidaparāts MQ-9 Reaper.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top