Mainings

ASV ir pirmajā vietā pasaulē bitkoina mainingā

ASV ir pirmajā vietā pasaulē bitkoina mainingā

Mmaxer/Depositphotos

Kā atzīmē “Bloomberg”, ASV “ir kļuvusi par galveno bitkoina ieguves centru pasaulē” pēc tam, kad Ķīna sāka piemērot pasākumus, kas aizliedz bitkoina ieguvi savā valstī. Atgādināsim, ka Pekinas attieksme pret bitkoina ieguvi 2021. gadā lielā mērā mainījās saistībā ar elektroenerģijas deficītu. Ja šis faktors tuvākajā nākotnē nebūs tik aktuāls, tad Pekina varētu mainīt savu nostāju šajā jautājumā.

Saskaņā ar Kembridžas Universitātes Alternatīvo finanšu pētījumu centra datiem Ķīnas daļa bitkoina ieguvē, kas iepriekš bija 46%, ir samazinājusies līdz nullei (2019. gada rudens sākumā šī daļa kopumā sasniedza 75%). Amerikas Savienotās Valstis ir kļuvušas par līderi šajā jomā – tās bitkoina ieguves daļa ir sasniegusi 35,4%, un, visticamāk, tuvākajos mēnešos tā strauji pieaugs, ņemot vērā vairāku uzņēmumu investīciju apjomu, kuru akcijas kotējās Volstrītā. Savukārt Kanādā bitkoina ieguves daļa sastāda 44,95%.

Otrajā vietā pasaulē bitkoina ieguvē ir uzņēmumi, kas atrodas Kazahstānā (18%), kuru procentuālā bitkoina ieguves daļa ievērojami atpaliek no pasaules līdera daļas apjoma. Tajā pašā laikā Krievija atrodas trešajā vietā, tās bitkoina ieguves daļa ir pieaugusi līdz 11%.

Īrijā bitkoina ieguves daļa ir 4,68%, Malaizijā 4,59%, Vācijā 4,48%, bet Irānā 3,11%.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top