Visas ziņas

ASV aptur kriptovalūtu likumu un noteikumu izskatīšanu

 ASV apstādina kriptovalūtu likumdošanas izstrādi

ASV prezidents Džo Baidens – Foto: mark reinstein/shutterstock.com

ASV prezidents Džo Baidens iesaldējis iepriekšējās administrācijas ierosināto likumprojektu – tostarp nekastodiālo kriptovalūtu maku regulēšanas noteikumu – izskatīšanu.

Saskaņā ar paziņojumu Baltā nama tīmekļa vietnē – uz laiku ir apturēta bijušā prezidenta administrācijas ierosināto likumu un noteikumu izskatīšana. Tas attiecas arī uz noteikumiem par kriptovalūtu maku regulēšanu, ko decembrī ierosināja Amerikas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkls (FinCEN).

Jaunās valdības iniciatīva saņēma atbalstu no kriptovalūtas kopienas, kuri iebilda pret iepriekš ierosinātajiem noteikumiem, gan arī pret Trampa administrācijas sākotnējo mēģinājumu paātrināt to izskatīšanu. Compound Finance galvenais juriskonsults Jake Chervinsky Twitter paziņoja:

“Mēs cīnījāmies un esam pelnījuši tiesības uz pārtraukumu un restartu. Finanšu ministre Džaneta Jelena nav Stīvs Mnučins. Esmu noskaņots optimistiski”.

Noteikumi, kurus FinCEN iesniedza 18. decembrī, pieprasīs biržām uzglabāt informāciju par klientiem, kuri uz privātiem kriptovalūtu makiem pārskaita kriptovalūtu vairāk nekā 3 000 $ apmērā dienā, kā arī pārskatus par to lietotāju transakcijām, kuri vienā dienā veic darījumus kripto aktīvos vairāk nekā 10 000 $ apmērā.

Likumprojekta kritiķi paziņojuši, ka dažiem projektiem būs tehniski neiespējami ievērot šos noteikumus, jo smartkontraktos nav informācijas par lietotāja vārdu vai adresi, ko nepieciešams iesniegt.

Informatīvais avots: Coindesk

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top