Valūtas

ASV nacionālajām bankām ir atļauts uzglabāt kriptovalūtu

Vai var uzglabāt kriptovalūtu bankā

Foto: ben o’bro/Unsplash

ASV Galvenais valūtas kontroles birojs (Office of the Comptroller of the Currency) ir pilnvarojis federālās krājbanku asociācijas un nacionālās bankas uzglabāt savu klientu kriptovalūtas.

Saskaņā ar OCC teikto, šāda veida pakalpojumi ir “moderna tradicionālo banku forma, kas saistīta ar custody pakalpojumiem”.

Paziņojums tika iesniegts kopā ar pavadvēstuli, kurā paskaidroti OCC lēmuma iemesli. ASV regulators atsaucas uz pieprasījumu “attiecībā uz nacionālās bankas pilnvarām sniegt klientiem kriptovalūtas glabāšanas pakalpojumu”.

“Tā kā digitālās valūtas eksistē tikai blokķēdē vai virsgrāmatā, pašu monētu uzglabāšana nav iespējama. Tā vietā tiesības uz atsevišķu digitālās valūtas vienību tiek nodotas starp pusēm, izmantojot unikālas kriptogrāfijas atslēgas. Tādējādi banka, “turot” digitālās valūtas sava klienta interesēs, faktiski pārņem piekļuves atslēgu šai kriptovalūtas vienībai,” teikts skaidrojumā.

OCC arī norāda, ka bankas var uzglabāt plašu aktīvu klāstu, ieskaitot tos, kas ir “unikāli un grūti novērtējami”. Tie ietver, bet ne tikai, “aktīvus, kurus pārsūta elektroniski”.

“Kriptovalūtu turētāja pakalpojumu sniegšana ietilpst šajā vispāratzītu drošības un glabāšanas pilnvaru kategorijā. Tas ir pieņemams tradicionālās banku darbības veids, kurā valsts bankām ir atļauts iesaistīties, izmantojot elektroniskos mehānismus,” piebilde no OCC.

Tajā pašā laikā regulators brīdina, ka jebkurai institūcijai, kas iesaistīta kriptovalūtu glabāšanā, ir jāizstrādā un jāievieš atbilstoši riska pārvaldības mehānismi, politikas nostādnes, procedūras, iekšējā kontrole un informācijas pārvaldības sistēmas, kā arī jāievēro OCC ieteikumi, kas attiecas uz viņu darbību kopumā.

Braiens Brooks, pašreizējais valūtu kontrolieris un bijušais Coinbase padomnieks, paziņojuma komentārā sacīja:

“Mums ir jānodrošina, ka bankas var apmierināt mūsdienu klientu finanšu pakalpojumu vajadzības, sākot no seifiem un beidzot ar virtuālām glabātuvēm. Šis paziņojums paskaidro, ka bankas var turpināt apmierināt klientu vajadzības, lai nodrošinātu klientu visvērtīgāko aktīvu, kas šodien ietver arī kriptovalūtas, kuras pieder desmitiem miljonu amerikāņu. ”

Avots: The Block

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top