Visas ziņas

ASV narkotiku apkarošanas administrācija: bitkoinu transakcijas ir diezgan viegli izsekojamas

ASV narkotiku apkarošanas administrācija: bitkoinu transakcijas ir diezgan viegli izsekojamas

ASV narkotiku apkarošanas administrācija (DEA) ziņo, ka viņus apmierina, kriptovalūtu izmantošana narkotiku tirgotāju vidū, jo tas ļauj vienkāršot nelikumīgu operāciju izsekošanu.

DEA kiberpatrulēšanas struktūrvienības darbiniece Lilita Infante intervijā Bloomberg paziņoja, ka nodaļas rīcībā ir “daudzi instrumenti” kriminālo aktivitāšu monitoringam, izmantojot blockchain.

“Ieraksti par blockchain transakcijām ļauj mums viegli identificēt noziedznieku personību. Mēs vēlētos, lai narkotirgoņi arī turpmāk izmantotu kriptovalūtas”, sacīja Infante.

Bitkoins jau sen saskaras ar kritiķu pretenzijām, kas norāda uz to, ka noziedznieki no narkotiku tirdzniecības iegūto naudu atmazgā, izmantojot bitkoinu, un gūst kolosālu labumu no tā pastāvēšanas. Tehnoloģijas kritiķi aicina regulējošās institūcijas veikt pasākumus, nodrošināt bitkoina transakciju monitoringu un pat ierobežot digitālā aktīva lietošanu sabiedrības drošības labā.

Iepazīstinot ar nesen veikto DEA pētījumu rezultātiem, Infante tomēr atzīmēja, ka noziedzīgai darbībai piesaistīto bitkoina transakciju daļa samazinājusies no 90% – 2013.g. līdz tikai 10% – 2018.g.

“Transakciju apjoms ir ārkārtīgi pieaudzis, ievērojami pieaudzis darījumu kopskaits un bitkoina vērtība, tomēr arī nelikumīgo operāciju attiecība ir vērā ņemami samazinājusies”, viņa paziņoja.

Runājot par altkoiniem – jo īpaši par Monero un Zcash, kas nodrošina konfidencialitāti un pilnīgu transakciju anonimitāti, – Infante sacīja, ka tie pat neiziet ārpus DEA redzes lauka.

 “Mums joprojām ir veidi, kā tos izsekot”, – viņa piebilda.

Atzīmēsim, ka anonīmās kriptovalūtas Zcash transakcijas jūnijā ļāva zinātniekiem izsekot pircējus, kas iegādājās NDA eksploitus no hakeru grupējuma Shadow Brokers.

Atgādinām – Monero slēptais mainings aptvēra vairāk nekā 200 000 MikroTik rūterus visā pasaulē – simtiem tūkstošu ierīču lietotāju, kuri neinstalēja programmatūras atjauninājumu, kļuva par nejaušiem anonīmās kriptovalūtas maineriem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top