Valūtas

ASV nodokļu dienests meklē rīkus anonīmo kriptovalūtu izsekošanai

ASV IRS izsekos anonīmās kriptovalūtas

Foto: Ferdinand Stöhr/Unsplash

ASV Nodokļu pārvalde (IRS) uzsākusi pilotprogrammu, kuras ietvaros cenšas atrast rīkus dažādu veidu kriptovalūtu transakciju izsekošanai. To skaitā ietilpst programmatūras privāto monētu un otrā līmeņa protokolu analīzei, piemēram – Lightning Network.

Rīkus izmantos izmeklētāji, kuri savā darbā saskaras ar nepieciešamību atšķetināt uz privātumu orientētu kriptovalūtu lietotāju līdzekļu ceļus.

Informācija par projektu ietverta 30. jūnijā publicētajā informācijas saņemšanas pieprasījumā. Potenciālajiem darbuzņēmējiem viņu piedāvājumu iesniegšanai atvēlēts laiks ir dots līdz 14. jūlijam.
Tostarp resors meklē rīkus blokķēžu Monero (XMR), Zcash (ZEC), Dash (DASH), Grin (GRIN), Komodo (KMD), Verge (XVG) un Horizon (ZEN) analīzei.

“Lietotnes, kas vienkāršos monētu un citu protokolu, kuri nodrošina anonimitāti noziedzīgiem elementiem, izsekošanu – uzlabos izmeklētāju darba efektivitāti un arī veicinās noziedzības ierobežošanu, jo būs grūtāk slēpt kriminālas darbības”, – teikts paziņojumā.

Šajā sarakstā iekļauti arī otrā līmeņa Lightning Network, Raiden Network un Celer Network offchain protokoli, un Plasma un OmiseGo sidechain protokoli.

“Lai arī izmeklēšanas darbību atbalsta kopienā otrā līmeņa protokoliem liela uzmanība netiek veltīta – ir acīmredzami apliecinājumi šo tīklu izaugsmei,” – piebilda aģentūras pārstāvji.

Turklāt IRS lika saprast, ka viņi plāno risināt grūtības ar bitkoina transakciju izsekošanu, kas var rasties pēc Šnora parakstu integrēšanas.

Avots: Block  Folklog

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top