Tehnoloģijas

Debesis virs Ukrainas var tikt slēgtas: ASV nodos Ukrainai pretgaisa aizsardzības sistēmas Patriot

Debesis virs Ukrainas var tikt slēgtas: ASV nodos Ukrainai pretgaisa aizsardzības sistēmas Patriot

Amerikas Savienoto Valstu parlamenta augšpalāta – Senāts, apstiprināja palīdzības paketi Ukrainai 40 miljardu ASV dolāru apjomā, likumprojekta ietvaros 20 miljardi tiks novirzīti tiešai militārajai palīdzībai.

Kā ziņo The Washington Post, palīdzības paketes ietvaros Ukraina saņems аrī modernās pretgaisa aizsardzības sistēmas American Patriot.

Likumprojekts paredz 20 miljardu dolāru militāro palīdzību, ar kuru paredzēts finansēt modernu ieroču sistēmu, piemēram, Patriot pretgaisa aizsardzības sistēmu un liela attāluma artilērijas nodošanu.

Ukrainas Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andrijs Jermaks sociālajos tīklos ievietoja zenītraķešu sistēmas Patriot (SAM) fotogrāfiju un tekstu: “Gaidām.”

Atgādinām, ka Patriot ir amerikāņu pretgaisa raķešu sistēma, ko izstrādājusi Raytheon Technologies Corporation, kas ir ASV daudznacionāls aviācijas un aizsardzības konglomerāts. Patriot ir zeme – gaiss raķešu un augstas veiktspējas radara sistēma. To var izmantot pret taktiskajām ballistiskajām raķetēm, kā arī pret lidmašīnām. Vienas raķetes izmaksas ir aptuveni 3 miljoni dolāru.

Ukraina lūdza ASV nodot pretgaisa aizsardzības sistēmu Patriot jau pirms kara, un pēc 2022. gada 24. februāra šis lūgums kļuva par vienu no galvenajiem (līdzās lidmašīnām un tankiem).

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top