Tehnoloģijas

ASV pievieno Ķīnas uzņēmumu DJI melnajam sarakstam

ASV pievieno Ķīnas uzņēmumu DJI melnajam sarakstam un nosauc kompāniju par "militāru uzņēmumu"

ASV turpina cīņu pret Ķīnas vadošo bezpilota lidaparātu ražotāju DJI.

Pentagons ir atjauninājis to uzņēmumu sarakstu, kuriem ir saikne ar Ķīnas valdību un kas apdraud ASV nacionālo drošību. Arī Ķīnas uzņēmums DJI ir nokļuvis šajā sarakstā. ASV Aizsardzības ministrija to nosauca par “Ķīnas militāro uzņēmumu”.

ASV Aizsardzības departaments paziņoja, ka tas noteikti iebildīs pret civilo un militāro firmu apvienošanu, lai stiprinātu Ķīnas Tautas atbrīvošanas armiju, nodrošinot tai piekļuvi modernajām tehnoloģijām. Ķīnas dronu ražotājs jau ir komentējis Pentagona lēmumu. DJI atgādināja, ka ir kļuvis par vienīgo uzņēmumu savā segmentā, kas iebilst pret bezpilota lidaparātu izmantošanu militāriem nolūkiem. Šim nolūkam tas ir apturējis savu ražojumu piegādi Ukrainai un Krievijai.

DJI piebilst, ka tas nav militārs uzņēmums un nekad nav bijis iesaistīts militārā aprīkojuma ražošanā. Ražotājs uzsvēra, ka tas neietilpst nevienā no melnajā sarakstā iekļautajām kategorijām.

DJI iekļuva nepatikšanās 2020. gadā, kad ASV varas iestādes to iekļāva ekonomikas melnajā sarakstā. Pēc tam Ķīnas uzņēmums pārtrauca darījumus ar amerikāņu firmām. Kā jaunās sankcijas ietekmēs DJI, joprojām ir grūti prognozēt, jo, neskatoties uz visiem ierobežojumiem, daudzas federālās aģentūras turpina izmantot DJI dronus.

Avots: Petapixel

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top