Visas ziņas

ASV prezidenta amata kandidāts pastāstījis par kriptovalūtu regulēšanas plāniem

ASV prezidenta amata kandidāts pastāstījis par kriptovalūtu regulēšanas plāniem

ASV prezidenta amata kandidāts – Endrjū Jangs no Demokrātiskās partijas 2020. gada vēlēšanās – atklājis savus plānus par kriptovalūtu industrijas regulēšanas nacionālās sistēmas izveidi.

Viņš uzskata, ka daudzas valstis ir apsteigušas ASV noteikumu izstrādē. Tagad valstij tās ir jāpanāk. Pretējā gadījumā nāksies ievērot svešu regulējumu – viņš uzsvēra.

Jangs atzīmēja, ka kriptovalūtu tirgus pieaugums ir noteicis valdības reakciju. Federālā bāze regulēšanai nav izveidota, kas ir izraisījis vairāku resoru interešu konfliktu. Tie izskata kriptovalūtas kā īpašumu, preces vai vērstpapīrus.

Esošo regulējumu dažu štatu līmenī Jangs nodēvējis par “apgrūtinošu” nozarei. Pēc viņa sacītā – BitLicense Ņujorkā “ir biedējoši ietekmējusi Amerikas digitālo aktīvu tirgu”.

Prezidenta amata kandidāts uzskata par nepieciešamu:

  • izveidot Tehnoloģiju ministriju;
  • nodrošināt likumdošanas skaidrību kriptovalūtu un digitālo aktīvu tirgum;
  • noteikt federālo resoru pilnvaras tirgus regulēšanā;
  • definēt tokena jēdzienu;
  • norādīt, kad tokens ir vērtspapīrs;
  • nodrošināt patērētāju aizsardzību;
  • precizēt digitālo aktīvu īpašuma, pārdošanas un tirdzniecības nodokļu sekas.

Pēc viņa domām – nesenās noklausīšanās Kongresā saistībā ar Libra parādīja, ka likumdevējiem pietrūkst pamatzināšanu par blokķēdi, kriptovalūtām un citām tehnoloģijām. Šī deficīta likvidēšanai Jangs piedāvā atdzīvināt 1995. gadā likvidēto Kongresa Tehnoloģiju novērtēšanas pārvaldi.

Atgādinām – Endrjū Janga atbalstītāji ir realizējuši iespēju vākt ziedojumus viņa prezidenta kampaņai bitkoinos, izmantojot Lightning Network.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top