Tehnoloģijas

ASV prezidenta padomnieks ir liels bitkoinu investors

ASV prezidenta padomnieks - bitkoina investors

Yayimages

ASV prezidenta konsultants tehnoloģiju un tirgus konkurences jautājumos Tims Vū – saskaņā ar viņa publicēto informāciju par ienākumiem – ir liels bitkoinu investors. Konkrēta kriptovalūtu iegādes summa netiek atklāta: ir zināms, ka Vū pieder bitkoini viena līdz piecu miljonu dolāru apmērā, un, ka investīcijas bitkoinā veido galveno īpatsvara daļu (no 25% līdz 43%) no viņa investīciju portfeļa, kura vērtība tiek lēsta četru līdz 11,5 milj. dolāru apmērā.

Bez bitkoina Vū ir ieguldījumi altkoinā Filecoin 100,001 līdz 250 tūkst. dolāru apmērā. Filecoin ir projekts, kas attīsta kastodiālo pakalpojumu platformu kriptovalūtām. Savus pārējos investīciju ietaupījumus Vū tur savstarpējo investīciju fonda Vanguard kontā.

Pirms pievienošanās pašreizējā ASV prezidenta administrācijai Vū bija Nacionālās ekonomikas padomes prezidenta īpašais padomnieks, atbildot par tehnoloģiju un konkurences politikas jautājumiem. Vu kritizē lielās tehnoloģiju korporācijas un – ņemot vērā viņa interesi par kriptovalūtām – viņam var būt nozīmīga loma digitālo aktīvu atjaunotā regulējuma veidošanā ASV.

Jāatzīmē, ka Vū ne vienmēr ir bijis bitkoina piekritējs. 2017. gadā viņš bitkoinu nosauca par “burbuli” un jautāja: “vai tiešām bitkoinam ir vismaz kaut kāda vērtība?”. Tobrīd viņš rakstīja, ka “bitkoinam nav nekāda atbalsta no kādas valsts rezervju puses, tam nav tāda nodrošinājuma – kāds ir akcijām un obligācijām”. Tostarp jau tad viņš uzskatīja, ka bitcoins “lieliski varētu pildīt vērtības taupīšanas funkciju, ņemot vērā, ka to var pārdot”.

Tādējādi Vū pievērsa uzmanību bitkoinu tirgus augstajai likviditātei. Viņš arī pauda viedokli, ka bitkoins iezīmē to – kā cilvēku sabiedrība arvien vairāk transformē savu darbu ar finanšu instrumentiem uz tādām sistēmām, kas neparedz cilvēcisku kļūdu risku, bet kuras balstās uz programmatūras koda izmantošana.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top