Visas ziņas

Amerikas Savienotās Valstis neplāno atcelt sankcijas pret Ķīnas tehnoloģiju uzņēmumiem

ASV un Ķinas attiecības 2021

Foto: Pixabay

Tika izteikts pieņēmums, ka līdz ar jaunā prezidenta Džo Baidenā (Joe Biden) ievēlēšanu, situācija sankciju ieviešanā nedaudz uzlabosies, bet tā nav. Baidena administrācija sadarbībā ar sabiedrotajiem plāno turpināt ieviest “jaunas mērķtiecīgas sankcijas” dažu svarīgu tehnoloģiju eksportam uz Ķīnu.

Līdztekus jaunu tirdzniecības ierobežojumu ieviešanai sensitīvām tehnoloģijām, ASV neplāno atcelt tirdzniecības tarifus ar Ķīnu, ko bija noteikusi Trampa administrācija, kamēr tā nav rūpīgi apspriedusies ar sabiedrotajiem.

Mēs nedomājam veikt izmaiņas tirdzniecības tarifos, kamēr neesam veikuši apspriedi.

Baidena administrācija ir norādījusi, ka “prezidents Baidens nav kritizējos Trampa ne tik stingro nostāju attiecībā uz tirdzniecības tarifu ieviešanu, bet gan to, ka viņš ir rīkojies vienpersoniski, vienlaikus cīnoties ar mūsu sabiedrotajiem.”

Tāpat tika paziņots, ka Džo Baidens ir apņēmies sadarboties ar republikāņiem, lai palielinātu valsts investīcijas tehnoloģijas sektoros, kas ir būtiski svarīgas Amerikas Savienoto Valstu ekonomiskajām priekšrocībām, ieskaitot investīciju ieguldīšanu pusvadītāju ražošanā, biotehnoloģiju un mākslīgā intelekta attīstībā.

Avots: Reuters.com

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top