Biržas

ASV valdība atgūst bitkoinus, kas tika nozagti no Bitfinex 2016. gadā

ASV valdība atgūst bitkoinus, kas tika nozagti no Bitfinex 2016. gadā

2016. gadā – uzbrukuma laikā biržai Bitfinex – tika nozagti apmēram 120 000 bitkoinu. Nelielu daļu nolaupīto līdzekļu pavisam nesen tiesībaizsardzības institūcijas konfiscēja noziedzniekiem un atdeva biržai.

Birža Bitfinex publicēja paziņojumu, ka ASV valdībai ir izdevies atgūt 27,7 no 120 000 nozagtajiem bitkoiniem.

Tā ir tikai maza daļa nozagto līdzekļu – taču ASV valdības sniegtā palīdzība, – tas pats par sevi ir bezprecedenta solis. Šķiet, tā ir laba zīme, kas norāda uz potenciālo sadarbību starp digitālajām valūtām un regulējošām institūcijām.

Dzēšana

Pēc uzlaušanas birža Bitfinex izstrādāja unikālu veidu, kā kompensēt zaudējumu lietotājiem, kuri pazaudēja līdzekļus 2016. gada augusta uzbrukuma rezultātā.

Tad lietotājiem tika emitētas parādsaistības 1 $ vērtu tokenu BFX veidā. Tokenus BFX birža apmaksāja nākamajos mēnešos, izmantojot ASV dolārus un mātes korporācijas iFinex akcijas.

Visi oriģinālie tokeni BFX pašlaik jau ir iznīcināti, bet birža Bitfinex ir izveidojusi tiesību atjaunošanas tokenu (RRT), kas darbojas tāpat kā BFX. Pēdējie tika izveidoti tādēļ, lai nodrošinātu līdzekļu kompensāciju gadījumā, ja nozagtie bitkoini tiks atdoti daļēji vai pilnībā.

Par draudzību un sadarbību

Tiesībaizsardzības institūcijas parasti konfiscē digitālās valūtas, kas saistītas ar noziedzību un krāpniecību. Turklāt nesenais solis no ASV valdības puses parādīja, ka kriptovalūtas un valdības var draudzēties un sadarboties.

Cilvēki vienmēr vēlas būt pārliecināti, ka viņu līdzekļi atrodas drošībā, un tas ir viens no nosacījumiem plašai kriptovalūtu atzīšanai visā pasaulē. Tostarp izšķiroša nozīme būs arī atbalstam no regulējošo un tiesībaizsardzības institūciju puses.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top