Tehnoloģijas

ASV Valsts kasē aptiprina, melnajā sarakstā iekļauts kriptovalūtu mikseris Tornado Cash

ASV Valsts kasē aptiprina, melnajā sarakstā iekļauts kriptovalūtu mikseris Tornado Cash

Viens no vispopulārāķajiem kriptovalūtas mikseriem – Tornado Cash iekļuvis ASV Finanšu ministrijas sankciju sarakstā, jo platformu joprojām izmanto hakeri.

ASV Ekonomikas un finanšu ministrija pēc Ārvalstu aktīvu kontroles pārvaldes (OFAC) iesnieguma ieviesusi sankcijas pret populāro Ethereum (ETH) miksēšanas servisu Tornado Cash. Platformas adrese un daudzas Ethereum adreses tika iekļautas melnajā sarakstā un amerikāņi tagad nevarēs izmantot mikseri vai veikt transakcijas ar sankcionētām adresēm.

Ministrijas paziņojumā uzskaitītas vairākas Ethereum adreses, kas saistītas ar Tornado Cash kopienu, tostarp tās, kurās cilvēki varēja ziedot platformai līdzekļus. Saskaņā ar Nansen pētnieka Endrjū Turmana (Andrew Thurman) teikto – aizliegto adrešu sarakstā ir arī adrese, kas pieder projektu finansēšanas platformai ar atklāto pirmkodu Gitcoin.

Finanšu ministrija paziņojusi, ka veikusi šos pasākumus, jo noziedznieki izmantojuši Tornado Cash naudas atmazgāšanai. Valsts institūcija arī piebilst, ka zināmais Ziemeļkorejas hakeru grupējums Lazarus Group izmantojis Tornado Cash vairāk nekā 96 miljonu dolāru atmazgāšanai pēc Harmony tilta uzlaušanas jūnijā, kad hakeri nozaga aptuveni 100 miljonus dolāru.

Tornado Cash vēl aprīlī paziņoja, ka izmanto blokķēžu analīzes rīku Chainalysis, lai novērstu sankciju sarakstā esošo adrešu anonimizāciju. Tomēr finanšu ministra vietnieks terorisma apkarošanas un finanšu izlūkošanas jautājumos Braians Nelsons (Brian Nelson) paziņoja, ka Tornado Cash vairākkārt ignorēja efektīvus kontroles pasākumus, kas paredzēti, lai traucētu kibernoziedzniekiem veikt līdzekļu atmazgāšanu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top