Visas ziņas

ASV Valsts kases sekretārs Stīvens Mnučins nav apmierināts ar Facebook Libra

ASV Valsts kases sekretārs Stīvens Mnučins
ASV Valsts kases sekretārs Stīvens Mnučins ir vienisprātis ar savu priekšnieku, ka kriptovalūta nav uzticama.

Pirmdienas preses konferencē Mnučins norādīja uz Trampa administrācijas izteiktajām bažām par Facebook Libra un bitkoiniem. Šie paziņojumi tika izteikti pirms divām paredzētajām tiesas sēdēm Kapitolhilā, kurā sagaidāms, ka Facebook blokķēdes vadītājs Deivids Markus sniegs savas liecības Senāta un Pārstāvju palātas likumdevējiem.
Pēc preses konferences sekoja arī virkne tvītu no prezidenta Donalda J. Trampa puses pagājušajā nedēļā saistībā ar kriptovalūtu un Libru. Tramps norādīja, ka viņaprāt kriptovalūta tiek izmantota tādās “nelikumīgās” darbībās kā narkotiku tirdzniecība. Tāpat arī uzsvēra, ka Facebook varētu nākties iegādāties bankas līgumu, lai veiktu darījumus ar Libru.
Lai gan Mnučins pirmdien neiesniedza nekādus uz politiku attiecināmus jaunus paziņojumus, viņš atkārtoja vairāku valdības struktūru iepriekš paustos apgalvojumus, norādot uz vienu kā galvenajiem jautājumiem par kriptovalūtas izmantošanas potenciālu noziedzīgām darbībām.
“Libra varētu tikt ļaunprātīgi izmantota nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai un terorisma finansēšanai,” norādīja Mnučins, tā varētu tikt izmantota naudas atmazgāšanai, teroristu finansēšanai, cilvēku tirdzniecībai, narkotiku tirdzniecībai un izvairīšanās iespējai no nodokļu maksāšanas. Mnučins piebilda:
“Tas patiešām ir valsts drošības jautājums.”
Finanšu noziegumu novēršanas tīkls (FinCEN) pārbaudīs darījumus ar Libra un bitkoiniem, lai tie atbilstu augstākajiem standartiem,” teica Mnučins.
Mnučins atsaucās arī uz Finanšu rīcības darba grupas (FATF) pagājušajā mēnesī publicētajām vadlīnijām dalībvalstu valdībām par kriptovalūtu pakalpojumu sniedzēju regulējumu, uzsverot FATF vadlīnijās norādīto ieteikumu īstenot tā saukto „ceļa noteikumu”, kas paredz, ka kriptovalūtas maiņas un digitālo maku pakalpojumu sniedzējiem ir jāzina sava klienta informācija par katru darījumu.
Pēc preses konferences runas Coin centra direktors Pīters Valkenburgs uzsvēra, ka Valsts kases departaments, kuru pārrauga Mnučins, ir izteicis norādījumus par kriptovalūtas pakalpojumu sniedzējiem nepieciešamo Bankas slepenības akta ievērošanu.

“Mēs darīsim visu iespējamo, lai tiktu nodrošināts pēc iespējas efektīvāks regulējums, ”teica Mnučins.
Skatījums uz Libra
Mnučins pusstundu ilgajā preses konferencē atsaucās uz Libru vairākas reizes, par kuru Facebook pirmo reizi paziņoja pagājušajā mēnesī. Viņš teica, ka sociālo mediju gigants šajā sakarā ir jau ticies ar Valsts kases amatpersonām, kā arī citām valsts pārstāvniecībām.

“Kamēr Facebook var uzturēt stingrus naudas atmazgāšanas apkarošanas standartus, tam nevajadzētu radīt problēmas”, bet Mnučins vairākkārt sacīja, ka “uzņēmumam ir daudz darāmā, pirms viņš būs pārliecināts par Libra atbilstību.”
Mnučins norādīja, ka šobrīd viņš nav apmierināts ar Libra”.
“Kas attiecas uz Facebook Libra, mūsu galvenais mērķis ir saglabāt mūsu finanšu sistēmas integritāti un aizsargāt to no ļaunprātīgas izmantošanas,” sacīja Mnučins.
Atbildot plašāk uz jautājumu par bitkoiniem un citām kriptovalūtām, Mnučins sacīja, ka nezina un nespekulēs par to, kā vai kāpēc bitkoini tiek tirgoti pašreizējā cenas līmenī.
Mēs nodrošināsim to, lai sabiedrība un investori saprastu, kur viņi veic ieguldījumus. Šobrīd nav svarīgi, vai šo informāciju sniegs SEC vai citi regulatori.
Bitkoina cena 45 minūšu laikā kopš konferences sākuma palielinājās vairāk nekā par 4 procentiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top