Tehnoloģijas

ASV varas iestādes ir apturējušas Signature Bank darbu

ASV varas iestādes ir apturējušas Signature Bank darbu

Vēl viens šoks ASV banku sektorā – Federālo rezervju sistēma (Fed) apturējusi vienu no lielākajiem aizdevējiem kriptovalūtu nozarē, Signature Bank darbu.

Paziņojumā ASV Valsts kases, Fed un Federālās noguldījumu apdrošināšanas korporācijas (FDIC) pārstāvji norādīja, ka Signature rada tādu pašu sistēmisku risku kā maksātnespējīgā Silicon Valley Bank.

Regulatori ir uzsvēruši, ka visi Signature noguldījumi tiks atgriezti īpašniekiem, tāpat, kā arī Silicon Valley Bank klientiem. Uz šī fona stabilo monētu USDC un DAI kurss praktiski ir atgriezušies  pie piesaistes ASV dolāram. Atgādinām, ka stabilās monētas zaudēja piesaisti ASV dolāram pēc Silicon Valley Bank maksātnespējas paziņošanas.

Pagājušā gada beigās Signature bija 110 miljardu dolāru aktīvi un 88 miljardi no noguldījumiem. Starp kriptouzņēmumiem, tādi lieli uzņēmumi kā Coinbase ($ 240 miljoni) un Paxos ($ 250 miljoni) glabāja līdzekļus šajā bankā.

Tāpat “noteikts līdzekļu apjoms” bankā pieder kripto aizdevējam Celsius, kas šobrīd atrodas bankrota procesā, tomēr summa netika atklāta.

Signature apturēšanas rezultātā Apvienotajā Karalistē bāzētais maksājumu risinājumu nodrošinātājs kriptovalūtu kompānijām BCB Group ir apturējis arī savu USD maksājumu programmu. Tagad uzņēmuma vadība programmas atsākšanai meklēs uzreiz vairākas kriptovalūtām draudzīgas ASV bankas. Paredzams, ka jauni partnerības līgumi tiks noslēgti 4-12 nedēļu laikā.

Iepriekš Twitter un Tesla izpilddirektors Īlons Masks sacīja , ka apsver iespēju izpirkt grūtībās nonākušo Silicon Valley Bank.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top