Tehnoloģijas

ASV vecāka gadagājuma cilvēkiem izdalīs robotus – kompanjonus

ASV vecāka gadagājuma cilvēkiem izdalīs robotus – kompanjonus

Ņujorkas štata veco ļaužu lietu pārvalde (NYSOFA) pieņēmusi lēmumu vecāka gadagājuma cilvēkiem izdalīt 800 robotus – kompanjonus. Ierīces sauc par ElliQ. Tās nevarēs veikt kādus fiziskus uzdevumus (piemēram, uzkopt māju vai aiziet uz aptieku), bet tās palīdzēs uzraudzīt veselību un zāļu lietošanu, un, ja cilvēkam kļūs skumji – izklaidēs ar sarunu.

Sociālās izolācijas un vientulības problēma ASV vecākās paaudzes iedzīvotāju vidū tagad ir ļoti akūta: apmēram 14 miljoni amerikāņu, kas vecāki par 65 gadiem, dzīvo vieni. Un tiek prognozēts, ka nākamo 10 gadu laikā viņu skaits pieaugs. Taču pētījumi liecina, ka ilgstoša vientulība cilvēka veselībai ir tikpat kaitīga kā smēķēšana.

NYSOFA direktors Gregs Olsens atzīmē, ka Izraēlas firmas Intuition Robotics radītie  ElliQ var palīdzēt risināt šo problēmu. “ElliQ mūs piesaistīja daudzas īpatnības – tas ir proaktīvs rīks. Tas fokusējas uz cilvēkiem svarīgo: atmiņām, saziņu ar draugiem un ģimeni, kā arī veicina veselības uzlabošanos”, – sacīja Olsens.

Robots atceras lietotāja dzīves galvenos momentus un pielāgojas viņa raksturam. Piemēram, ElliQ jokos vairāk, ja lietotājs mēdz daudz smieties. ElliQ sastāv no divām daļām, kas piestiprinātas pie vienas pamatnes. Pirmā ir lampveida “seja” ar mikrofonu un skaļruņiem, kas ir apgaismota un pagriežas ar seju pret cilvēkiem, ar kuriem sarunājas. Otrā – planšete ar skārienjutīgu ekrānu. Tā tiek izmantota attēlu, papildinformācijas parādīšanai un videozvanu veikšanai.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top