Tehnoloģijas

Atklāj savulaik Vācijā ātrākajam sporta automobilim veltītu izstādi “Spirit of Carrera RS”

Atklāj savulaik Vācijā ātrākajam sporta automobilim veltītu izstādi “Spirit of Carrera RS”

Piecdesmit gadus pēc “Porsche 911 Carrera RS 2.7” nonākšanas tirdzniecībā “Porsche” muzejā, Cufenhauzenē, nule atklāta šai autorūpniecības ikonai, unikālajai un neaizmirstamajai automašīnai veltīta īpaša izstāde “Spirit of Carrera RS” (“Carrera RS gars”), informēja uzņēmumā.

“Porsche 911 Carrera RS 2.7”, kas daudziem zīmola entuziastiem asociējas ar apzīmējumiem “pīles aste”, “RS” vai “2.7”, pirmo reizi tika prezentēts Parīzes autoizstādē 1972. gada 5. oktobrī. Tolaik tas bija pirmais masveidā ražotais automobilis pasaulē ar priekšējo un aizmugurējo spoileri.

Prasības “911” bāzes modelim autosacīkstēm un rallijam bija skaidras. Atslēgas vārdi bija viegls un ātrs. Plāna īstenošanai Hanss Mecgers un Valentīns Šēfers pilnībā no jauna izstrādāja 2,7 litru sešu cilindru bokserdzinēju ar tiešo degvielas iesmidzināšanu.

Atklāj savulaik Vācijā ātrākajam sporta automobilim veltītu izstādi “Spirit of Carrera RS”

Sporta versijā 210 zirgspēju jaudīgā un 960 kilogramus vieglā kupeja no 0 līdz 100 km/h ieskrējās 5,8 sekundēs un sasniedza gandrīz 245 km/h maksimālo ātrumu. Precīzā aerodinamika, kas tolaik tika izstrādāta ar domām par sacīkšu automobiļiem, padara “RS” padara unikālu vēl šodien.

“Tā ir visu laiku tiešākā tehnoloģiju pārnese no autosporta uz masveidā ražotu modeli. Līdz šodienai nekas šajā ziņā nav mainījies, un tā ir daļa no “Porsche” tradīcijām,” norāda “GT” automobiļu nodaļas vadītājs Andreass Proiningers.

Ar “RS” pirms 50 gadiem sporta automobiļu ražotājs sasniedza nevainojamu sintēzi starp svaru, jaudu, aerodinamiku un braukšanas dinamiku. Viegls, ātrs, gatavs autosacīkstēm un apstiprināts izmantošanai uz koplietošanas ceļiem.

Atklāj savulaik Vācijā ātrākajam sporta automobilim veltītu izstādi “Spirit of Carrera RS”

“Porsche” muzejs “RS” un tā sacīkšu brālēna “RSR” stāstu izstāsta ne tikai ar automobiļu un anekdošu palīdzību, bet arī ar filmām, fotogrāfijām, autosacīkšu plakātiem un interaktīvām funkcijām. Piemēram, muzeja apmeklētāji var sakomplektēt paši savu “RS” modeli, rotējot modeļa detaļu un krāsu kaleidoskopu. Iespējami vairāk personīgo vēlmju īstenošanai “Porsche” ar “Carrera RS 2.7” stingri turējās pie individualizācijas principa. Pircēji varēja izvēlēties no plaša krāsu un aprīkojuma klāsta.

Ievērojamais šā modeļa pieprasījums sporta automobiļu ražotāju pārsteidza, jo tas sākotnēji homologācijas nolūkiem bija paredzējis izlaist vien 500 automobiļus.

Īpašās izstādes centrā ir koši dzeltena “911 Carrera RS 2.7” automašīna ar “Touring” pakotni, kā arī rets prototips zaļā metāliskā krāsā. Automašīnas, izstrādes dokumenti, reklāmas brošūras, cenu lapas, “Carrera” logo un raksts no klientiem paredzētā žurnāla “Christophorus” iepazīstina ar ceļu no izstrādes automobiļa līdz ražošanai gatavam “Porsche” modelim.

 

Izstādes apmeklētāji var arī paraudzīties nākotnē uz citiem neparastiem automobiļiem no šīs modeļu saimes, kas aptver piecas “Porsche” vēstures desmitgades. Ar modeļiem “911 (964) RS” un “911 (993) RS” “Porsche” paplašināja RS saimi, lai ietvertu sporta automobiļus ar gaisa dzesēšanas sistēmu. Ēru ar ūdens dzesēšanas sistēmas modeļiem pārstāv “911 (996) GT3 RS”, “911 (997) GT3 RS”, kā arī klasiskie automobiļi – “911 (991) GT3 RS” un “911 (992)”.

Atklāj savulaik Vācijā ātrākajam sporta automobilim veltītu izstādi “Spirit of Carrera RS”

Turklāt “911 (992)” ir “Porsche Exclusive Manufaktur” izstrādāts “Heritage Design” sērijas kolekcionāru modelis ar fiksētu aizmugurējo spoileri. Lielā ātrumā “pīles astes” spoilers piespiež “911” pie zemes un tādējādi samazina automobiļa celšanos, tā nodrošinot ideālu līdzsvaru un lielāku maksimālo ātrumu.

“Porsche” muzejs ir atvērts no otrdienas līdz svētdienai no plkst. 9.00 līdz 18.00. Pašreizējās higiēnas prasības atradīsiet tīmekļa vietnē Museum.

Apmeklējiet “911 Carrera RSn2.7” veltītu tiešsaistes portālu (porsche.com), lai iegūtu vairāk informācijas par automobiļa vēsturi, kā arī video un foto materiālus.

Par SIA “Baltijas sporta auto”

Oficiālais “Porsche” pārstāvis Latvijā – SIA “Baltijas sporta auto” – lepojas ar dinamisku un zinošu komandu, kā arī 20 gadu pieredzi auto tirdzniecības industrijā. “Baltijas sporta auto” ir autorizētais “Porsche” dīleris Latvijā, kas nodrošina uzticamu un uz klientiem orientētu tirdzniecību un auto servisu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top