BitCoin

Atlicis iegūt vel četrus miljonus bitkoinu

Cik atlicis bitkoinu

Pašlaik maineri ir ieguvuši 17 milj. bitcoinu, tātad tīkla “dzīlēs” palikuši tikai 4 milj. Iebūvētais mākslīgais deficīts ir viens no svarīgākajiem valūtas parametriem, un viens no augstās cenas iemesliem – ierobežotais bitkoinu skaits.

Katrs jaunais datu bloks (pārbaudītās bitkoinu transakcijas) šobrīd maineriem katru dienes atlīdzību 12.5 BTC apmērā. Tātad katru dienu tiek saražoti 1800 bitkoini, bet ne vienmēr tas tā bija.

Sākotnēji maineri par katru veikto bloku saņēma 50 BTC, bet atlīdzība divkārt samazinājās pēc katriem 210,000 iegūtajiem blokiem. Maineru pirmais atlīdzības samazinājums līdz 25 BTC, kas tika īstenots 2012. gadā. Pēc tam, 2016. gadā, process tika atkārtots, un atlīdzība samazinājās līdz 12.5 BTC. Nākamais samazinājums divkārt gaidāms 2019. gada beigās – 2020. gada sākumā.  Būtībā atlīdzības apmērs joprojām ir salīdzinoši proporcionāls kriptovalūtas apjomiem. Turklāt ideālā gadījumā šim solim būtu jānovērš tas, ka maineri varētu kontrolēt pārāk lielu daļu kriptovalūtas ierobežotā piedāvājuma. Tas arī nozīmē, ka bitkoinu maininga ātrums ar laiku samazinās.

Bitkoinu bloki tiek šifrēti tādā veidā, ka maineriem jāizmanto datora skaitļošanas jauda, lai uzminētu “vajadzīgo” skaitli un saņemtu savu balvu. Tas rada apstākļus, kuros bitkoins nevar vienā mirklī nonākt viena cilvēka vai grupas kontrolē, kuri varētu veikt mahinācijas ar tā cenu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top