Visas ziņas

Attālinātajā mācību procesā 47 % Latvijas iedzīvotāju pietrūkst interaktivitāte

Attālinātajā mācību procesā 47 % Latvijas iedzīvotāju pietrūkst interaktivitāte

47 % Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka attālinātajā mācību procesā pietrūkst interaktivitāte un tas kopumā ir garlaicīgs un nogurdinošs (41 %), liecina Samsung Electronics Baltics veiktā aptauja*. 62 % respondentu norāda, ka viena no galvenajām problēmām, ar ko tie saskaras attālināti mācoties no mājām, ir arī grūtības koncentrēties. Savukārt, 30 % problēmas sagādā izmantojamo ierīču ierobežotās funkcijas.                                                                  

Mācoties attālināti, jaunu zināšanu apguvē vienlaikus tiek izmantotas dažādas ierīces – datori un planšetdatori, kā arī viedtālruņi. Kā tipiskākās problēmas, ar kurām nākas saskarties ikdienā un kuras kavē mācību procesu, 35 % aptaujāto min lēnu interneta savienojumu, 21 % ierīces ekrāna izmēru, kas ir pārāk mazs, 18 % sliktu video kameras kvalitāti un 19 % ierīces lēno darbības ātrumu.

66 % aptaujāto uzskata, ka, attālinātajā mācību procesā izmantojamajai, ierīcei ir jābūt labam darbības ātrumam. Tāpat svarīgs faktors ir mikrofona un skaņas kvalitāte (59 %), kā arī ierīces mobilitāte (49 %).

Tehnoloģiskajam nodrošinājumam attālinātajā mācību procesā ir izšķiroša nozīme. Aktuālāko problēmu – interaktivitātes trūkumu, varētu atrisināt, ja abām pusēm būtu atbilstošs tehnoloģiskais nodrošinājums, kas veicinātu digitālo sadarbību.

“Laba alternatīva, kas var palīdzēt attālinātajā mācību procesā bez jau ierastajiem portatīvajiem vai stacionārajiem datoriem, ir planšetdatori. Tie ir aprīkoti ar dažādām funkcijām, kas veicina produktivitāti, nodrošina mobilitāti, kā arī sniedz datora līmeņa pieredzi, ja tiek pievienota klaviatūra. Mācībspēki īpaši novērtētu digitālo pildspalvu, ko var lietot savienojumā, piemēram, ar Galaxy Tab S7 planšetdatoru. Labot mājas darbus, atzīmējot un pasvītrojot vietas, kurām apmācāmajiem jāpievērš uzmanība, var arī digitāli,” norāda Jurijs Bušmaks, Samsung IT un mobilo tehnoloģiju nodaļas vadītājs Baltijā.

24 % respondentu attālinātais mācību process nepatīk un tie vēlētos, lai tas tiktu pārtraukts. Bet 23 % aptaujāto iedzīvotāju atzīst, ka nākotnē labprāt gribētu iespēju mācību procesā piedalīties gan attālināti, gan klātienē. Šāds jauktais mācību modelis vairāk būtu pieņemams sievietēm (27 %). No visiem aptaujātajiem tikai 5 % arī pēc pandēmijas beigām vēlētos mācības turpināt attālināti, bet pie šāda mācību procesa jau ir pieraduši 11 %.

47 % Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka attālinātajā mācību procesā pietrūkst interaktivitāte un tas kopumā ir garlaicīgs un nogurdinošs

*Tiešsaistes aptauju veica “Samsung Electronics Baltics” laikā no laikā no 2021 gada 9.-15. martam sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat”. Aptaujā Latvijā piedalījās 1035 respondenti no dažādām vecuma grupām.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top