Mainings

BitMEX analītiķi: no bitkoina tīkla atvienoti vairāk nekā miljons ASIC maineru

no bitkoina tīkla atvienoti vairāk nekā miljons ASIC maineru

Jau gandrīz gadu mediji apgalvo, ka kripto tirgus samazinās, turklāt daudzi pat neaizdomājas par zaudējumu apmēriem, kādi radās maineriem un jaunajiem investoriem. Kriptovalūtu pretinieki jau paredz bitkoina kritumu līdz pašai nullei, kas arī nevieš pārliecību par tā ieguves lietderīgumu. Rezultāts – asiku masveida atvienošana un straujš hashrate kritums.

Pēc BitMEX pēdējā pētījuma datiem – kopš 2018. gada novembra sākuma bitkoina cena kritusies gandrīz par 45 procentiem. Turklāt kriptovalūtas hashrate samazinājies par 31 procentu.

Saskaņā ar mūsu aprēķiniem – tas ir ekvivalenti 1,3 miljonu asiku Bitmain S9 atvienošanai. Kripto ieguves industriju tagad spēcīgi ietekmē krītošais tirgus.

Analītiķi arī secinājuši, ka jaudas samazinājuma galvenais iemesls bija hardfork Bitcoin Cash. Sava pētījuma pamatā eksperti ņēma datus, kurus monitoringam nodrošināja Boltzmann. Divu dienu laikā pirms blockchain BCH sadalīšanas kāds liels maineris sāka pārdot lielu daudzumu bitkoinu. Provizoriski – šis “noslēpumainais maineris” bija Slushpool, kas ir viens no pirmajiem bitkoina maininga pūliem.

Kriptovalūtas ieguves kopējā peļņa kritās no 13 līdz 6 miljoniem dolāru dienā tikai mēneša laikā. Kopš novembra sākuma daudzi mājas un mazie maininga centri zaudēja gandrīz jebkādu stimulu atbalstīt bitkoina tīklu. Tomēr to ieguvei vēl ir kāda jēga, jo pēc tīkla sarežģītības pārrēķināšanas maineru ieņēmumi nedaudz pieauga.

Tiesa – pārrēķins tiek veikts ik pēc divām nedēļām, tāpēc sešu dienu periodā līdz trešajam decembrim tika atrasti par 21,8 procentiem mazāk bitkoina bloku. Pirms tam blockchain papildinājās ar 144 jauniem blokiem dienā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top