Visas ziņas

Austrālijas valdības izstrādātais jaunais likumprojekts var veicinat kriptovalūtu popularitāti valstī

Austrālijas valdības izstrādātais jaunais likumprojekts var veicinat kriptovalūtu popularitāti valstī
Austrālijas valdības izstrādātais jaunais likumprojekts paredz, ka cilvēkiem var piemērot 25 200 ASV dolāru lielu naudas sodu vai pat 2 gadu ieslodzījumu, ja vienā darījumā tiks izmantota lielāka summa par 10 000 ASV dolāriem skaidrā naudā. Ja dotais likumprojekts tiks pieņemts, iespējams, ka cilvēki darījumu veikšanai vairs neizvēlēsies tradicionālās finanšu iestādes, bet izvēlēsies veikt darījumus kriptovalūtā, piemēram, bitkoinos.

Banka cenšas palielināt savu kontroli

Austrālijas Rezervju Banka kā ieganstu šī likumprojekta pieņemšanai par skaidras naudas ierobežojumiem 10 000 USD apmērā ir norādījusi nepieciešamību cīnīties ar ēnu ekonomiku, nevis, lai atbrīvotos no skaidrās naudas. Pret šo likumprojektu iestājās daudzi ekonomisti un pat libertārieši (ieskaitot arī bitkoina atbalstītājus), kuri ir norūpējušies par pārāk lielo kontroli un varu, kas tiks piešķirta bankām un varas iestādēm.

Metjū Lešs no Austrālijas Sabiedrisko lietu institūta uzsver, ka ierosinātais skaidras naudas aizliegums – Valūta (skaidras naudas lietošanas ierobežojumi) 2019. gada likumprojekts ir “satraucošs mūsu tiesību uz privātumu pārkāpums”. Viņš to pielīdzināja Džordža Orvela klasiskajam romānam “1984. gads”, kurā ir vēstīts par Lielo Brāli, kurš kontrolē pilsoņus, tos pastāvīgi novērojot.

“Skaidras naudas aizlieguma mērķis ir nodrošināt digitālu darījumu novērošanu,” sacīja Lešs. “Tas nozīmē, ka nākotnē būs tikai atļauts veikt pirkumus, kurus Lielais Brālis var pārraudzīt un kontrolēt.”

Jāatzīmē arī tas, ka saskaņā ar Starptautiskā valūtas fonda (SVF) datiem, Austrālijai nav nopietnu ēnu ekonomikas problēmu: valstī ir 10. mazākā ēnu ekonomika pasaulē, un tās lielums gandrīz uz pusi samazinājās no 1991. līdz 2015. gadam.
Turklāt, kā norāda Austrālijas Pilsoņu vēlēšanu padome (CVK), norādītais iegansts šim likumam – cīņa pret naudas atmazgāšanu un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas ēnu ekonomikā ir “nekaunīgs meli”.
Tāpat ir uzsvērts, ka oficiāls ieteikums skaidras naudas aizliegumam nāk no globālās grāmatvedības firmas KPMG; CVK uzskata šo finanšu iestādi par īstajiem noziedzniekiem, nosaucot to par “lielāko pasaules naudas atmazgātāju un nodokļu nemaksātāju līdzdalībniekiem”.

Pāreja uz bitkoiniem?

Daudzi dažādi šī likumprojekta kritiķi, protams, uzsver tradicionālo banku sistēmu trūkumus; Rodas arī jautājums: ja likumprojekts tiks pieņemts, vai austrālieši izmantos kriptovalūtu, piemēram, bitkoinu?

Cilvēkiem jau ir iespēja piekļūt finanšu resursiem bez ierobežojumiem: viedtālrunis un interneta savienojums ļauj ikvienam sūtīt vai saņemt līdzekļus, izmantojot bitkoinu jebkur pasaulē.

Turklāt kriptovalūtas darījumi ļauj palielināt finansiālo brīvību un veiktajiem izdevumiem nav ierobežojumu, kamēr vien lietotāji kontrolē savas kriptovalūtas adreses, neviena trešā puse nevar izņemt šos līdzekļus.

Senāta izmeklēšanas komisijai ir jāsniedz ziņojums līdz 2020. gada 7. februārim par 2019. gada likumprojektu “Valūta (skaidras naudas lietošanas ierobežojumi)”.

Avots: Newsbtc.com

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top