Visas ziņas

Kas ir Austrālijas Nacionālā blokķēde?

 

Austrālijas Nacionālā blokķēde

Blokķēdes tehnoloģiju var izmantot dažādām biznesa vajadzībām, kaut gan pārāk labs skatījums uz šo tehnoloģiju ir noteikti krietni pārspīlēts, un nav zināms kāda būs šīs tehnoloģijas nākotne. Ja Austrālijas Nacionālā blokķēde kalpo par zināmu attīstības rādītāju, tad būs interesanti sekot līdzi ar to saistītajiem jaunumiem.

Par ANB konceptu

Ideja par vienas blokķēdes ekosistēmas izveidi, kas kalpotu vienai valstij, ir diezgan nepierasta. Šajā ziņā Austrālija ir samērā interesants izņēmums. Austrālijas Nacionālās blokķēdes projekta mērķis ir nodrošināt vienotu tehnoloģiju visai valstij un radīt daudz inovatīvu iespēju kompānijām un pakalpojumu nodrošinātājiem.

Kā darbojas projekta ideja?

Kā norāda nosaukums, Austrālijas Nacionālā blokķēde ir starpnozaru liela mēroga blokķēdes infrastruktūra. Tā ir izveidota sadarbībā ar Herbert Smith Freehills, Data61 un IBM. Projekta mērķis ir nodrošināt blokķēdes funnkcionalitāti visā Austrālijā. Šī funkcionalitāte ietvers viedos līgumus, kā arī decentralizētas lietojumprogrammas dažādiem mērķiem.

Kaut arī šis projekts būtu varējis nonākt tirgū daudz ātrāk, Herbert Smith Freehills kompānijai bija nepieciešami vēl divi gadi, lai integrētu blokķēdes tehnoloģiju. Pirmajā blokķēdes tehnoloģijas integrācijas posmā projekta komanda ātri saprata, ka ir jāpārvar daudzi šķēršļi, it īpaši attiecībā uz viedajiem līgumiem. Pateicoties blokķēdes tehnoloģijas attīstībai pēdējo 24 mēnešu laikā, tās integrācijas process ir kļuvis daudz vienkāršāks.

Šobrīd Austrālijas Nacionālā blokķēde būs pilotprojekts noteiktai biznesa klientu grupai. Banku un juridisko kompāniju piesaiste varētu būt sarežģīta, taču iespējama. Projekta komanda ir pārliecināta, ka ANB var kļūt par lielisku rīku informācijas apmaiņai daudz efektīvākā un caurspīdīgākā veidā.

Projekta komandas nākotnes plāni

Ņemot vērā to, ka Austrālijas Nacionālā blokķēde ir jauns projekts, nav skaidrs par tā nākotni. Liela nozīme būs veiksmīgai dalīto virsgrāmatu komerciālai realizēšanai, kas domājams neradīs problēmas, pateicoties IBM pieredzei. Viedo līgumu izmantošana arī parāda to, ka šāda veida tehnoloģijai ir liels nākotnes potenciāls.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top