Visas ziņas

Austrijas ekonomikas ministre: “Mums nav nepieciešams regulējums blokķēdei”.

Austrijas ekonomikas ministre Margarēte Šrambēka norādīja, ka Austrijai nav nepieciešams regulējums blokķēdei”.
M. Šrambēka, kura agrāk bija Austrijas lielākā mobilā tīkla operatora A1 Telekom Austria ģenerāldirektore – izteica savu viedokli ANON blokķēdes tehnoloģijas samita diskusiju panelī “Valdības loma blokķēdes tehnoloģijas laikmetā”.
Kas attiecas uz atbilstošu noteikumu izstrādi attiecībā uz blokķēdes tehnoloģiju, ministre norādīja, ka: “Eiropai ir spēcīga tendence pārspīlēt ar regulējumu izstrādi [..]. Līdz ar to paši brīnāmies, kāpēc Eiropas uzņēmumi neieņem top 10 vietu pasaulē.”
Lai gan M. Šrambēka ir iepriekš atbalstījusi regulējuma izstrādi kriptovalūtai, pašlaik viņa norāda: “mums nav nepieciešams regulējums blokķēdei.” Pagājušā gada jūnijā Austrijas Finanšu tirgus uzraudzības dienesta valdes direktori Klaus Kamfmillers un Helmuts Ettl piedāvāja savus priekšlikumus attiecībā uz stingrākiem noteikumumiem saistībā ar kriptovalūtu un sākotnējiem koinu piedāvājumiem (ICO).
M. Šrambēka norādīja, ka par blokķēdes tehnoloģiju ir izrādīta liela interese valsts līmenī, taču sākotnēji ir nepieciešams nostiprināt uzticību jaunajai tehnoloģijai un iegūt nepieciešamās prasmes, pirms šo jauno tehnoloģiju varētu izmantot būtiskos valsts pārvaldes procesos, piemēram, balsošanā. Domājams, M. Šrambēkas mērķis ir aktīvi izmantot blokķēdes tehnoloģiju dažādās valsts pārvaldes jomās.
Austrija ir izrādījusi proaktīvu pieeju attiecībā uz blokķēdes tehnoloģijas pētniecību un tās pielietojumu. Pagājušā gada decembrī COMET centri, kurus koordinē Austrijas pētniecības veicināšanas aģentūras, apstiprināja Austrijas blokķēdes centra izveidi Vīnē. Tas būs daudznozaru centrs, kura darbība būs balstīta uz lietu internetu, finanšu sfēru, enerģētiku, loģistiku un lietojumprogrammu izstrādi valsts pārvaldei.
Pagājušajā gada novembrī Austrijas valdība sniedza atbalstu Apvienotās Karalistes vēža pētniecības uzņēmumam Lancor Scientific, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju slimības diagnostikā.

Mums nav nepieciešams regulējums blokķēdei

Mums nav nepieciešams regulējums blokķēdei

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top