Tehnoloģijas

Auto aksesuāri, kas padarīs ceļošanu vasarā ērtāku

Auto aksesuāri, kas padarīs ceļošanu vasarā ērtāku

Foto: Pixabay

Ceļošana ar auto arī šovasar solās būt visaktuālākais un drošākais atpūtas veids. Tepat Latvijā ir meklējami interesanti maršruti, piemēram, saullēkta sagaidīšana purvā. Iespējams, kopā ar ģimeni var izdoties izrauties uz kādu no tuvējām ārvalstīm. Taču neatkarīgi no galamērķa patīkamākai braukšanai ir vērts aprīkot mašīnu ar noderīgiem aksesuāriem.

“Garos braucienos mēs tērējam daudz enerģijas dažādām lietām. Tas mēdz būt nogurdinoši. Pārdomāti izvēlēti auto aksesuāri ceļojumu padarīs patīkamāku. Tie ir ļoti dažādi – komfortam, drošībai, ērtākai mašīnas kopšanai un, protams, izklaidei. Atliek vien noskaidrot savas vajadzības un sameklēt tos, kuri vislabāk atbilst dzīvesveidam,” stāsta Latvijā vadošā auto un moto rezerves daļu tirgotāja “Inter Cars Latvija” un internetveikala IC24.lv pārstāvis Linards Drukmanis.

Viņš uzsver, ka mašīnu īpašnieki reizēm lielāko uzmanību pievērš aksesuāriem, kas saistīti ar ceļu pārskatīšanu (navigatoriem, videoreģistratoriem, aizmugures skata kamerām) un drošību (riepu spiediena mērītājiem, pumpjiem), neaizdomājoties par savu un ceļabiedru vispārējo komfortu ceļojumu laikā. Taču, lai brīvdienas būtu patiešām izdevušās, pat nelielām ērtībām ir ļoti liela nozīme.

Mašīnā var ērti uzvārīt kafiju (tēju) un paēst

Mašīnā var ērti uzvārīt kafiju (tēju) un paēst

Tasīte svaigi pagatavotas kafijas vai tējas būs īsti vietā, lai atgūtu mundrumu pēc vairāku stundu gara brauciena. Protams, vienmēr var paņemt līdzi termosu ar karstu dzērienu, taču līdz pēcpusdienai tā garša vairs nebūs īsti laba. Tādēļ šovasar noderēs mašīnā lietojams, kompakts kafijas (espresso) aparāts vai elektriskā tējkanna, kuru var pieslēgt auto 12V piepīpētāja ligzdai.

Savukārt runājot par līdzi ņemamo pārtiku, tad vasarā vienas dienas braucienos varētu pietikt ar parastu aukstuma kasti. Taču, ja plānos ir pamatīga klejošana pa Latviju ar iespējamu nakšņošanu kempingos, tad daudz noderīgāks varētu būt portatīvais automašīnas ledusskapis.

“Portatīvais ledusskapis un kafijas automāts ļaus neraizēties gan par to, vai vietējā kafejnīca būs atvērta, gan arī par ceļmalu veikalu sortimentu, kā arī nebūs jādrūzmējas rindā. Jo viss maltītēm nepieciešamais būs paņemts līdzi. Turklāt iespēja mašīnā uzvārīt svaigu kafiju noderēs ne tikai atpūtas, bet arī lietišķos braucienos,” skaidro IC24.lv pārstāvis.

Papildu strāvas avotam vienmēr jābūt pa rokai

Papildu strāvas avotam vienmēr jābūt pa rokai

Viedtālruņi, klēpjdatori, u.c. – ikdienā mēs izmantojam gana daudz ierīču, kuras laiku pa laikam nākas uzlādēt. Dodoties atpūtas ceļojumos, datoru, visticamāk, atstāsiet mājās, taču bez viedtālruņiem un planšetdatoriem iztikt būs grūti. Kaut arī jaunākajiem telefonu modeļi ar vienu uzlādi spēj strādāt ilgi, tomēr ceļojumos parasti vajadzību ir daudz un akumulators tukšojas ātrāk nekā mājās.

Tādēļ ļoti noderīgi ceļojuma aksesuāri būs dažādi strāvas vadi, lādētāji vai barošanas adapteri, kuriem vienlaicīgi var pieslēgt, piemēram, vairākus viedtālruņus. Ja viedtālruni izmantojat kā navigācijas ierīci, tad ir vērts pameklēt stiprināšanas ierīci ar bezvadu uzlādes iespējām, stāsta Drukmanis. Ja plānojat iegādāties jaudīgākas elektroierīces, piemēram, ledusskapi, tad ir vērts padomāt par strāvas transformatoru. Tiem parasti ir dažādu veidu pieslēgvietas, un ierīce atrisinās daudzas problēmas.

Tīru mašīnu var ērti uzturēt arī garākā ceļojumā

Tīru mašīnu var ērti uzturēt arī garākā ceļojumā

Pēdējā pusotra gada laikā esam sākuši pievērst lielāku uzmanību to telpu tīrībai, kurās atrodamies. Drukmanis atzīst, ka cilvēki daudz skrupulozāk rūpējas arī par tīrību auto salonā un tā ārpusē.

Tādēļ, ja vasarā plānojat regulārus ceļojumus ar mašīnu, ir vērts pievērst uzmanību gan īpašai autoķīmijai, piemēram, kukaiņu notīrāmajam līdzeklim vai gumijas paklājiņu tīrītājam, gan arī kompaktiem, viegli lietojamiem bezvadu putekļsūcējiem. Tāpat varētu noderēt sīkrīks, kas visai ģimenei palīdzēs ērti dezinficēt rokas.

Pārdomāta bagāžas izvietošana ļauj paņemt līdzi visu nepieciešamo

Pārdomāta bagāžas izvietošana ļauj paņemt līdzi visu nepieciešamo

Piekritīsiet, ka ar ģimeni braucot garākās brīvdienās, līdzi ņemamo mantu ir daudz. Ja tām nepietiek vietas bagāžas nodalījumā, tad šim var izmantot arī jumta bagāžas kasti. Tā noderēs ne tikai gumijas laivu vai makšķerkātu pārvadāšanai, bet arī citām atpūtai nepieciešamajām lietām. Starp citu, vieglākai piekļūšanai pie tās var izmantot īpašus durvīs iestiprināmus alumīnija kāpšļus.

Savukārt salonā var izmantot dažādus mantu organizatorus, kuri atvieglos dzīvi aizmugurē sēdošajiem vai arī neļaus radīt haosu bagāžas nodalījumā.

Garākiem braucieniem – ergonomiskie spilveni

Garākiem braucieniem – ergonomiskie spilveni

Ja līdz noskatītajam galamērķim jābrauc vairākas stundas, tad ceļojums var ļoti nogurdināt. It īpaši, ja auto sēdeklis nav pārāk ērts vai arī ikdienā ciešat no muguras sāpēm.

“Patlaban ir pieejams plašs ergonomisku spilvenu klāsts. Ir tādi, kurus var uzlikt uz sēdekļa, un justies daudz komfortablāk. Atbalsta spilvenus galvai līdz šim lielākoties saistījām ar ērtībām lidojumu laikā, taču tikpat labi tos var lietot arī mašīnā. Un, ja vēl auto ir kāds pleds vai sega, tad komforts ir garantēts!” atgādina IC24.lv pārstāvis.

IC24.lv – Latvijā vadošā auto un moto rezerves tirgotāja “Inter Cars Latvija” veikals tiešsaistē, kas piedāvā Latvijā plašāko auto un moto rezerves daļu, piederumu un aksesuāru klāstu. Servisa kvalitātes nodrošināšanai IC24.lv nodrošina klientu konsultācijas, iegādāto var saņemt trīs līdz 24 stundu laikā klātienē vai ar kurjeru.

SIA “Inter Cars Latvija” ir starptautiskā uzņēmuma “Inter Cars SA, Centrālās un Austrumu Eiropas reģionā lielākā transportlīdzekļu rezerves daļu izplatītāja, filiāle Latvijā. Uzņēmums dibināts 2010.gadā, pašlaik tam ir 18 filiāles 12 pilsētās – Daugavpilī, Gulbenē, Jēkabpilī, Jelgavā, Liepājā, Mārupē, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Valmierā, Ventspilī un Talsos. Kopumā “Inter Cars” franšīzes uzņēmumos nodarbināti vairāk nekā 500 cilvēku.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top