Tehnoloģijas

AutoVAZ maina Lada automašīnu ražošanas grafiku elektronisko komponentu trūkuma dēļ

AutoVAZ rūpnīca

AutoVAZ preses dienests apstiprināja, ka kompānija bija spiesta mainīt Lada automašīnu ražošanas grafiku elektronisko komponentu trūkuma dēļ.

Līnija, kur tiek ražoti Lada Largus un XRAY automašīnu modeļi, kā arī Renault Logan un Sandero, darbojās vakar un šodien. Iepriekš paredzētās darba dienas no 23. līdz 25. martam tiks pasludinātas par dīkstāves dienām, kompānijas darbiniekiem izmaksājot 2/3 no vidējās algas. Pēc tāda paša grafika strādās arī rūpnīca Lada Izevsk, kurā pagājušajā mēnesī uzsāka jaunās paaudzes automašīnas modeļa Lada Vesta masveida ražošanu.

Toljati rūpnīcas Lada Granta un Niva ražošanas līnijas, kas pagājušajā nedēļā strādāja daļēji, no 21. marta līdz 25. martam ir dīkstāvē, darbiniekiem izmaksājot 2/3 no vidējās algas. Nākamo dienu darba laiks tiks paziņots vēlāk.

Saistībā ar esošo krīzi, AvtoVAZ ir nolēmusi pārcelt vienoto korporatīvo atvaļinājumu, kas bija paredzēts no 25. jūlija līdz 14. augustam, uz laiku no 2022. gada 4. aprīļa līdz 24. aprīlim. Šis lēmums ļaus kompānijai uzkrāt nepieciešamos komponentu krājumus, lai nodrošinātu stabilāku Toljati un Iževskas uzņēmumu darbību no 25.aprīļa, kā arī 2022.gada maijā.

Iepriekš tika ziņots, ka AvtoVAZ nepieņems jaunus automašīnu pasūtījumus uz 2022.gada maiju. Samaras apgabala gubernators Dmitrijs Azarovs intervijā aģentūrai Interfax sacīja, ka AvtoVAZ šobrīd meklē elektronisko komponentu piegādātājus no Āzijas valstīm.

Avots: Autostat

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top