Tehnoloģijas

Bezpilota automašīnās vadītājiem atļaus skatīties TV

Autopilots UK

Lielbritānijā plāno atjaunot ceļu satiksmes noteikumus. Tagad cilvēkiem, kuri lieto auto ar bezpilota braukšanas sistēmām, atļaus skatīties TV iebūvētos ekrānos.

Jaunajos noteikumos teikts, ka autovadītājiem ir jābūt gataviem atgūt transportlīdzekļu vadību, kad būs nepieciešams. Autonomās braukšanas tehnoloģija pirmo reizi, visticamāk, tiks izmantota, braucot ar mazu ātrumu pa automaģistrālēm, piemēram – sastrēgumos.

Paredzams, ka plānotās izmaiņas kodā stāsies spēkā vasarā. Tomēr mobilo tālruņu lietošana pie stūres joprojām būs nelikumīga. Šobrīd bezpilota automašīnas uz Lielbritānijas ceļiem ir aizliegtas, taču pirmie auto, kas paši spēj sevi vadīt, var būt gatavi lietošanai jau šogad, – paziņojusi Transporta ministrija (DfT).

Pēc sabiedriskās apspriešanas ierosinātie atjauninājumi tika raksturoti kā pagaidu pasākums, lai atbalstītu tehnoloģiju ātrāku ieviešanu, un līdz 2025. gadam plānots ieviest pilnu normatīvo bāzi.

Avots arī raksta, ka bezpilota automobiļu lietotāji neatbildēs par avārijām. Tā vietā daudzos gadījumos atbildību uzņemsies apdrošināšanas sabiedrības – nevis privātpersonas.

Avots: BBC

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top