Visas ziņas

Autortiesību Reģistrācijas birojs nenorāda, ka atzīst Kreigu Raitu kā Satoši Nakomoto

Autortiesību Reģistrācijas birojs nenorāda, ka atzīst Kreigu Raitu kā Satoši Nakomoto
Autortiesību reģistrācija bitkoinu dokumentācijai un bitkoinu avotu kodam Amerikas Savienoto Autortiesību reģistrācijas birojā nenozīmē, ka valdība atzīst austrāliešu datorzinātnes speciālistu Kreigu Raitu kā Satoši Nakamoto, 22. maijā ziņo Financial Times.

Kā jau tika vēstīts, Kreigs Raits ir veicis autortiesību reģistrāciju bitkoinu dokumentācijai, kura bija sagatavota ar pseidonīmu Satoši Nakamoto. 21. maija ziņu izlaidumā ir norādīts, ka ASV amatpersonas saņēma apstiprinājumu, ka Kreigs Raits patiešām ir Satoši Nakamoto, bet daudzi šīs ziņas uztvēra skeptiski.

Kreiga Raita pilnvarotais pārstāvis Financial Times uzsvēra, ka ASV Autortiesību Reģistrācijas birojs atpazina “Raitu kā bitkoinu dokumentācijas un atvērtā koda īpašnieku ar pseidonīmu Satoši Nakamoto”, norādot, ka Autortiesību reģistrācijas birojs ir pirmais, kurš ir atzinis Raitu kā vadošās digitālās valūtas radītāju.

Tomēr šim apgalvojumam īstenībā nav pamata, jo tad, kad Autortiesību birojs saņem reģistrācijas pieteikumu, tas nepēta ne šajā pieteikumā sniegto ziņu patiesumu, ne tā personas identitāti, kas reģistrējas autortiesību saņemšanai. Birojs norādīja Financial Times:

“Gadījumā, ja dokuments tiek reģistrēts ar pseidonīmu, Autortiesību birojs nepēta, vai pastāv pierādāma saikne starp pieteicēju un pseidonīma autoru.”

Turklāt avota koda reģistrēšana neaizsargā bitkoinu kā intelektuālo īpašumu.

Autortiesību birojs var atcelt reģistrācijas pieteikumu, ja kļūs skaidrs, ka uzrādītā informācija ir nepatiesa un persona, kas norāda, ka ir šīs dokumentācijas autors, patiesībā nav tāda.

Nesen skandāls ap altkoinu bitcoin SV (BSV), ko atbalstījis Raits, nostādīja viņu starptautiskas uzmanības centrā, kad kriptovalūtas biržas izņēma no saraksta koinu laikā, kad Raita kampaņa deanonimizēja vienu no viņa kritiķiem, sauktu Hodlonauts.

Hodlonauts izteica apvainojošus apgalvojumus par austrāliešu biznesmeni tviterī, nodēvējot viņu par “ļoti bēdīgu un patētisku skameri (shēmotāju), bez saprāta”, un domājams, ka viņš arī tviterī izveidoja heštegu  #CraigWrightIsAFraud (Kreigs Raits ir krāpnieks).

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top