Visas ziņas

Azure Speech tagad runā tavā valodā

10:35Azure Speech tagad runā tavā valodā

Foto: Unsplash

Turpinot attīstīt mākslīgā intelekta iespējas runas un valodas apstrādē, kompānija Microsoft pilnveidojusi Azure Speech pakalpojumu, pievienojot tam virkni Eiropas valodu, arī latviešu. Tagad Azure Speech nodrošina audio ierakstu transkripciju un teksta pārvēršanu balss ierakstā, turklāt atjaunināts arī Azure tulkošanas pakalpojums, kas tagad nodrošina tulkojumus starp vairāk nekā 70 valodām.

Kā norāda Microsoft Latvia valdes locekle Renāte Strazdiņa, Azure Speech pakalpojumu atjauninājumi ir īpaši svarīgi lietotājiem no Centrāleiropas, kuri tagad varēs pilnā apmērā izmantot šīs programmas iespējas.

“Pēdējo gadu pētījumi ir ļāvuši veikt aizraujošus atklājumus mākslīgā intelekta laukā, īpaši attiecībā uz runas un valodas apstrādi. Iespēja veikt meklēšanu audio ierakstos gluži tāpat kā teksta failos ir ļāvusi radīt daudzveidīgas novatoriskas lietojumprogrammas. Saistītu dokumentu meklēšana, prognozējošu informācijas grafiku izstrāde, problēmu atklāšana produktos un pakalpojumos reālajā laikā – tie ir vien daži no ieguvumiem, kas atvieglo ikdienu zinātniekiem un pētniekiem. Eiropas valstīm, kuras runā katra savā valodā, atbalsts vietējām valodām ir kritiski svarīgs nosacījums inovāciju ieviešanas iespējamībai, tāpēc nesenais Azure Speech pakalpojumu atjauninājums mūsu reģionam ir pavēris pilnīgi jaunas iespējas,” uzsver R. Strazdiņa.

Līdz ar valodas atbalsta atjaunināšanu programma Azure Speech ir guvusi vēl vienu nozīmīgu papildinājumu. Proti, atjauninātais runas ģenerēšanas modelis tagad izmanto Neural TTS – jaudīgu runas sintēzes iespēju, ļaujot tekstu pārvērst par runu, kas tuvināta cilvēka izteiksmes veidiem. Turpmāk ikviens Microsoft Azure Speech lietotājs varēs būtiski uzlabot savus produktus un pakalpojumus.

Azure Speech pakalpojumi ietver runas valodas transkripciju tekstā tālākai analīzei (runa – teksts) un dabiski skanošas runas ģenerēšanu no rakstīta teksta (teksts – runa). Savukārt Azure Translator nodrošina tulkojumus starp vairāk nekā 70 valodām. Nepieciešamības gadījumā datus varēs apstrādāt arī lokāli, nesūtot uz Azure “mākoni”.

Runas datu analīze un runas ģenerēšana ļauj iegūt datus no audio vai video informācijas, kas analītiskajām sistēmām citādi nebūtu sasniedzama. Tā var ietvert tādus datus kā klientu apkalpošanas centra telefonsarunu ieraksti, sarunu ar darbiniekiem videoieraksti vai dažādas pētnieciskos nolūkos veiktas intervijas. Savukārt runas ģenerēšana ļauj sazināties ar klientiem viņu valodā, piemēram, sniegt informatīvu atbalstu cilvēkiem ar redzes traucējumiem vai atskaņot paziņojumus sabiedriskās vietās. Ar Azure Speech palīdzību iespējams uzrunāt klientu viņa dzimtajā valodā, tādējādi programmas izmantotājam būtiski paplašinot savu mērķauditoriju.

Microsoft Azure ir 2010.gadā dibināts globāls datu centru tīkls, kas “mākoņpakalpojuma” lietotājiem piedāvā vairāk nekā 200 produktus dažādām vajadzībām. Pakalpojumu nodrošina vairāk nekā miljons serveru visā pasaulē, sniedzot lietotājiem drošu, uzticamu un uz nākotni vērstu atbalstu visās uzņēmējdarbības, pētniecības un zinātnes jomās.

Par Microsoft Latvia

Microsoft pārstāvniecība Latvijā dibināta 1999.gadā. 2020.gadā no kompānijas gandrīz 360 partneriem 87 bija zelta un sudraba sertificētie partneri, kuri kopā nodarbina vairākus tūkstošus darbinieku un Latvijas tautsaimniecībā veido vienotu, inovatīvu un ražojošu struktūru ar būtisku kopējo devumu valsts IKP. Microsoft Latvia profesionāļi jau vairāk nekā 20 gadus partneriem nodrošina atbalsta, servisa un risinājumu izstrādes, kā arī mārketinga kampaņas. Jāuzsver, ka Latvijā Microsoft dažādu sabiedrības labuma projektu īstenošanā investējis, ziedojis naudu un programmatūru vairāku desmitu miljonu ASV dolāru apjomā.

Par Microsoft

Microsoft (Nasdaq “MSFT” @microsoft) virza digitālo transformāciju mākoņtehnoloģiju un lietu interneta laikmetā. Uzņēmuma misija ir sniegt iespējas ikvienam cilvēkam un ikvienai organizācija uz pasaules sasniegt vairāk.

Informāciju sagatavoja Kaspars Līcītis, Microsoft Latvia komunikācijas konsultants.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top