Valūtas

Bahamu Centrālā banka emitēs savu kriptovalūtu

Bahamu Centrālā banka emitēs savu kriptovalūtuBahamu salu Centrālā banka (BSCB) līdz nākamajam gadam plāno laist apgrozībā savu kriptovalūtu.

Kā ziņo informācijas aģentūra Nassau Guardian – tuvākajā dienās BSCB parakstīs oficiālu vienošanos ar kompāniju NZIA.io, lai izveidotu un attīstītu Project Sand Dollar – pirmo valsts digitālo valūtu Bahamu salās. Bahamu salu Centrālā banka pirmoreiz pasludināja NZIA par savu galveno partneri šajā projektā 2019. gada sākumā, līdz ar Singapūras programmatūras izstrādes firmu Zynesis.

Iniciatīva Project Sand Dollar būs “integrēta, pieejama elektronisko maksājumu sistēma visiem uzņēmumiem un iedzīvotājiem”, – tā paziņo centrālā banka. Projekts strādās saskaņā ar vietējo finanšu likumdošanu un ir vērsts uz vienlīdzīgas piekļuves nodrošināšanu digitālajiem maksājumiem salu valsts iedzīvotājiem, kas ļaus samazināt operāciju apjomu ar skaidru naudu un pakalpojumu sniegšanas izdevumus.

Lai gan BSCB līdz šim nav paziņojusi – kādās tieši salās startēs pilotprojekts, bankas priekšsēdētājs Džons Rolle (John Rolle) atzīmējis, ka iestāde cer pilnībā izvērst projektu līdz 2020. gadam.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top