Visas ziņas

Bahamu salas izlaidīs nacionālo kriptovalūtu

Nacionālā kritovalūta Bahamas

Tuvākajā nākotnē pasaulē parādīsies vēl viena valsts, kas izlaidusi savu nacionālo kriptovalūtu. Tādu nodomu izteikusi Bahamu salu Centrālā banka.

Bahamu salu vicepremjers un finanšu ministrs Peters Ternkvests paziņojis, ka viņa valstij ļoti noderēs tāds finanšu instruments – kā kriptovalūta.

“Digitālā valūta ir īpaši svarīga daudzām nelielām salām, kur komercbankas samazina vai pilnībā izslēdz savu klātbūtni, atstājot iedzīvotājus bez finanšu pakalpojumiem. Kā salu valstij, kur transporta satiksme daudziem – īpaši gados vecākiem cilvēkiem – var būt dārga un neērta, mums jānodrošina droši finanšu pakalpojumi digitālā režīmā”, – viņš teicis, uzstājoties  Bahamas Blockchain and Cryptocurrency Conference.

Vicepremjers arī piebildis, ka varas institūcijas plāno izmantot blockchain visur: no izglītības diplomu izdošanas uz dalītā reģistra bāzes – līdz pasu, medicīnisko apdrošināšanas polišu un licenču izdošanai.

Turklāt viņš uzskata, ka blockchain spēj novērst korupciju, pateicoties cilvēciskā faktora izslēgšanai.

“Izmantojot šo tehnoloģiju, var ievērojamā mērā novērst cilvēcisko faktoru, kas veicina korupciju”, – viņš piebildis.

Atgādināsim, ka šī gada sākumā Venecuēla emitēja savu kriptovalūtu El Petro, kas nodrošināta ar naftu. Tās cena piesaistīta viena barela naftas vērtībai, bet emisija ierobežota līdz 100 milj. monētu. Valsts prezidents paziņojis, ka kriptovalūta jau piesaistījusi 5 mljrd. investīciju.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top