Tehnoloģijas

Baidens parakstījis infrastruktūras likumprojektu par kriptovalūtu

Baidens parakstījis infrastruktūras likumprojektu par kriptovalūtu

ASV prezidents Džo Baidens parakstījis likumprojektu par 1,2 triljonu dolāru piesaistīšanu infrastruktūras atjaunošanai bez labojumiem par labu kripto industrijas pārstāvjiem.

Dokumentā ietverta jēdziena “brokeris” paplašināta definīcija. Atkarībā no interpretācijas – maineriem un blokķēžu nodu operatoriem, maku izstrādātājiem, likviditātes piegādātājiem DeFi protokolos un citiem nekastodiāliem spēlētājiem var uzlikt par pienākumu atskaitīties Nodokļu dienestam par savu lietotāju darbību.

Likumprojekta prasības šādā veidā ir tehniski nerealizējamas, par ko dokumentu vairākkārt kritizējuši kripto industrijas pārstāvji – tostarp Īlons Masks un Džeks Dorsijs.

Senatori Rons Vaidens, Sintija Lammisa un Pets Tumijs ierosināja izslēgt kripto industrijas dalībniekus no divu partiju plāna. Viņu kolēģis Robs Portmans izvirzīja pretgrozījumu, kas no pārskatiem nodokļu dienestam atbrīvo tikai mainerus un iekārtu vai programmatūru pārdevējus, atstājot neskaidru PoS validatoru statusu.

9. augustā demokrāti, republikāņi un Finanšu ministrija panāca kompromisu, taču attiecīgais grozījums neguva vienbalsīgu atbalstu.

Vienlaikus ar Baidena infrastruktūras plāna parakstīšanu, senatori Rons Vaidens un Sintija Lammisa atkal ierosināja tajā ierobežot dažus nodokļu pārskatu noteikumus saistībā ar kriptovalūtām. Tie stāsies spēkā 2024. gada 1. janvārī.

“Mēs likumprojektā skaidri norādījām, ka jaunās pārskatu prasības neattiecas uz personām, kas izstrādā blokķēdes tehnoloģiju un makus,” – skaidroja Vaidens.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top