Tehnoloģijas

Baidu ASV ierobežojumus mikroshēmu piegādei nodēvē par “nenozīmīgiem”

Tehnoloģiju aizliegums BaiduĶīnas tehnoloģiju gigants Baidu paziņojis, ka AV ierobežojumi konkrētu mikroshēmu eksportam būtiski neietekmēs kompānijas biznesu mākslīgā intelekta vai bezpilota tehnoloģiju jomā. Par to raksta The Register.

Prezentējot 2022. gada trešā ceturkšņa pārskatu, grupas AI Cloud viceprezidents Du Šens paziņoja, ka Baidu mākslīgā intelekta bizness “nav pārāk” atkarīgs no augsto tehnoloģiju mikroshēmām.

Pēc viņa teiktā – kompānijai ir nepieciešamās rezerves, lai darbus veiktu parastajā režīmā. Baidu var arī atrast aizstājēju sankcionētajiem komponentiem.

“Mums ir tehnoloģijas, kas ļauj izmantot šīs alternatīvas, lai sasniegtu lielāko daļu tās pašas efektivitātes un rezultativitātes gan mākonī, gan arī plašākā mākslīgā intelekta biznesā”, – teica Šens.

Viņš atzīmēja, ka automašīnu mikroshēmas aizliegto sarakstā neietilpst. Tāpat Šens atgādināja par kompānijas procesora Kunlun izstrādi. Saskaņā ar viņa sacīto – procesora resursi jau tiek izmantoti dažu klientu apkalpošanā.

“Mēs sagaidām, ka nākotnē Ķīnā ražos vairāk auto rezerves daļu, tostarp pamata čipus”, – teica viceprezidents.

Šens uzskata, ka vietējā tirgus attīstība pusvadītāju tehnoloģiju jomā samazinās atkarību no autorūpniecības komponentu importa.

Turklāt kompānija atskaitījās par AI Cloud struktūrvienības finanšu rādītāju pieaugumu. Trešā ceturkšņa ieņēmumi, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, pieauga par 24% – līdz 630 miljoniem dolāru.

Kopējie ieņēmumi, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieauga par 2% – sasniedzot 4,5 miljardus dolāru.

Atgādinām, ka oktobrī ASV prezidenta Džo Baidena administrācija ieviesa ierobežojumus mākslīgā intelekta un superdatoru pusvadītāju mikroshēmu piegādei Ķīnai.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top