Visas ziņas

“Balcia” sāk izmantot mākslīgā intelektā balstītu risku aprēķinu programmu

“Balcia” sāk izmantot mākslīgā intelektā balstītu risku aprēķinu programmu

Foto – ilustratīvs

Apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmums “Balcia” uzsācis sadarbību ar Šveices jaunuzņēmumu “kasko2go”, ieviešot mākslīgā intelekta (MI) balstītu riska aprēķina programmu. Tā ļaus veikt vēl precīzāku riska novērtējumu noteiktiem automobiļiem un to vadītājiem, radot jaunu pieeju automobiļu apdrošināšanā Latvijā.

“Šī ir inovatīva datu analīzes un modelēšanas tehnoloģija, ko līdz šim Latvijā nav izmantojis neviens no esošajiem apdrošinātājiem. Tas ļauj mums būt par priekšgājējiem, ieviešot apdrošināšanas nozarē arvien jaunas inovācijas, kas sniedz reālas priekšrocības. “kasko2go” piedāvātais risinājums ļaus efektīvāk pārvaldīt mūsu motoru produktu portfeli, pieņemt vēl apzinātākus lēmumus par polises cenu politiku un risku novērtējumu,. Tehnoloģiju plānojam izmantot ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas, Igaunijas un Polijas tirgos ” uzsver “Balcia” valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus.Top of Form

Mūsdienu tehnoloģijas un mākslīgais intelekts ļauj veikli un precīzi analizēt lielus datu apjomus īsā laikā. “kasko2go” izmanto inovatīvu un progresīvu riska novērtējuma sistēmu, kas nodrošina datos balstītu apdrošināšanas pakalpojumu. Riska novērtējuma sistēma izmanto datus no trīs galvenajiem avotiem: valsts pārziņā esošās demogrāfiska, ģeogrāfiska un krimināla rakstura informācijas; brīvi pieejamus publiskos datus par atrašanās vietu un ceļu satiksmes intensitāti un komerciālos datus no pakalpojumu sniedzējiem. Papildus šiem datiem joprojām tiks izmantoti arī tādi rādītāji kā braukšanas stils, auto izlaiduma gads un marka. Visi šie dati tiek ievākti likumiskā ceļā, un šie dati tiek izmantoti likumā noteiktajā kārtībā.

“Balcia” rūpīgi izvēlas savus sadarbības partnerus, un “kasko2go’’ ir pierādījis sevi kā stabilu tehnoloģiju uzņēmumu. Jaunuzņēmuma produktus par vērtīgiem atzinis arī Vācijas pārapdrošināšanas uzņēmums “Munich RE”.

“Baltijas reģions izceļas ar augustu digitalizācijas līmeni. Daudzām valstīm “vecajā Eiropā” līdz tādam vēl tāls ceļš ejams. Redzam “Balcia” kā uzņēmumu, kurš ir atbildīgs ne tikai pret sevi, bet arī savu klientu. “Balcia” strauji attīstās un attīstībā domā par labākajiem iespējamajiem risinājumiem un produktiem klientam. Un mums ir patiess prieks būs daļai no šī jaunā personalizētā pakalpojuma,“ uzsver  “kasko2go” izpilddirektore Arina Mana (Arina Man).

“Balcia” aplikācijā pieejams drošības rādītājs “Road Risk Report”

Savukārt “Balcia” mobilās aplikācijas reģistrētie lietotāji var piekļūt “Road Risk Report” drošības rādītājiem, kas sniedz informāciju par ceļu drošību un melnajiem punktiem trīs kilometru rādiusā ap konkrēto adresi. Aplikācijā izvēloties vienu adresi, kurā lietotājs visbiežāk atrodas, iespējams izpētīt drošības līmeni, nelaimes gadījumu statistiku un laikapstākļus negadījuma brīdī.

Šī informācija tiek nodrošināta, izmantojot datus no Centrālās statistikas pārvaldes, Valsts Policijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja, laikapstākļu prognozēšanas un informācijas tehnoloģiju uzņēmuma Weather.com, Google, Tom-Tom un Latvijas Valsts ceļiem. Iestājoties gada tumšākajam laikam, ”Balcia” aicina pastiprināti sekot līdzi drošībai uz ceļa. “Road Risk Report” kalpos kā neliels palīgs izvēloties drošāko maršrutu.

Šī jaunā pieeja automobiļu apdrošināšanai Latvijā ir solis ceļā uz inovatīvu un klientu vajadzībām pielāgotu apdrošināšanas pakalpojumu nākotni, kur tehnoloģijas iet roku rokā ar cilvēka vajadzībām.

Par “Balcia”

“Balcia” ir apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmums ar vietējo kapitālu un pieredzi starptautiskajos tirgos. 2020. gadā uzņēmums piedzīvoja būtiskas pārmaiņas, ieviešot jaunu biznesa stratēģiju un zīmola identitāti, pozicionējot sevi kā apdrošinātāju, kas vērsts uz jauniem, moderniem risinājumiem, tostarp pēc abonementa principa piedāvājot ērti un viegli iegādāties vai atcelt apdrošināšanas pakalpojumus tiešsaistē. 2022. gadā “Balcia” veiksmīgi startēja Latvijas un 2023.gadā Igaunijas tirgū, tādējādi paplašinot savu ģeogrāfisko pārklājumu Eiropā. Uzņēmums “Balcia” saņēmusi titulu Drosmīgākais apdrošināšanas zīmols 2023.gadā un bija vienīgais apdrošināšanas uzņēmums Latvija, kam audzis lojālo klientu skaits.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top