Baltijas valstu pasūtījumu izpildes pakalpojumu tirgus gadā aug līdz pat 50%
Pašreiz Baltijas valstīs e-fulfillment jeb pasūtījumu izpildes pakalpojumiem ir iespēja ievērojami augt, ko pierāda tas, ka katru gadu šis tirgus palielinās līdz pat 50%, taču vēl arvien būtiski atpaliek no Eiropas e-tirdzniecības apjomiem.
Starptautisko pakalpojumu piegādes kompānijas “Venipak” dati rāda, ka lielākā daļa no pasūtījumu izpildes pakalpojumiem tiek veikti iekšējā tirgū un 2021.gadā tikai 3,3% sūtījumu bija organizēti uz ārvalstīm. Lai gan apjomam ir tendence lēnām pieaugt (2020.gadā tas bija tikai 2% no kopējiem pasūtījumu izpildes pakalpojumiem), potenciāls vēl arvien ir milzīgs, jo īpaši ņemot vērā to, ka “Venipak” savus pakalpojumus piedāvā ne tikai Baltijas valstīs, bet arī Polijā, kas ir milzīgs tirgus dažādu preču ražotājiem.
„Redzam, ka sūtījumu skaits uz ārvalstīm aug, taču potenciāls vēl ir liels. Jo vairāk tāpēc, ka pārējās Eiropas patērētāji internetā iepērkas biežāk nekā Baltijas valstu iedzīvotāji,” saka “Venipak” vadītājs Justs Šablinskas, piebilstot, ka pēdējos mēnešos e-komercijas attīstība Baltijas valstī ir nedaudz sabremzējusies, taču paredzams, ka līdz gada beigām atkal piedzīvos strauju izaugsmi.
Kad uzņēmums sasniedz tādu izaugsmes līmeni, kad darbinieki paši vairs nepaspēj efektīvi sašķirot, iepakot un izsūtīt sūtījumus, kā arī vēlas savus resursus novirzīt attīstībai, klientu apkalpošanas kvalitātes uzlabošanai, reklāmai, uzņēmums vēršas pie sūtījumu uzņēmuma, kas sniedz e-fulfillment pakalpojumu. Tādā gadījumā trešā puse daļu preču glabā savā noliktavā, rūpējas par to atlasi, izsūtīšanu pircējam, uzskaiti.
Pēc starptautiskā e-komercijas tirgus pētījumu uzņēmuma „Grand View Research” datiem, globālā mērogā e-fulfillment tirgus līdz 2030. gadam katru gadu nemainīgi pieaugs par 9,5 %.
Polija – tirgus ar lielu potenciālu
„Venipak” norāda, ka Baltijas valstīm blakus atrodas strauji augošais Polijas tirgus. Paredzams, ka šogad šīs valsts e-komercijas tirgus kļūs par septīto lielāko Eiropā, tāpēc tiem, kuri meklē ārvalstu potenciālu, šī valsts tiešām ir uzmanības vērta. Vērtējot e-komercijas attīstības potenciālu, “Venipak” Polijā jau ir nodibinājis e-fulfillment struktūrvienību.
„Sūtīt savas preces uz tādu valsti kā Polija tagad ir tikpat vienkārši kā strādāt Latvijas vai Igaunijas tirgū. Klienti tieši tāpat var integrēt savu e-veikalu noliktavas vadības sistēmā, redzēt informāciju par preču atlikumiem. Uz vietas tiek ģenerētas sūtījumu uzlīmes u. tml. Veikt izmaiņas vai vienkārši apskatīt preču statusu e-veikala pārstāvji var, nepieceļoties no dīvāna,” pauž J. Šablinskas.
Loģistikas partneris eksporta valstī var palīdzēt uzņēmumam atrisināt arī citas problēmas. Strādājot ar tādiem tirdzniecības milžiem kā „Amazon” vai „Allegro”, visu produkciju glabāt viņu noliktavās parasti nav iespējams. E-fulfillment noliktavās glabātās preces jau ir attiecīgajā valstī, tāpēc tiek nodrošināts sūtījumu piegādes ātrums un ietaupītas izmaksas par nogādāšanu noliktavā.
Par “Venipak” grupu
Starptautiskais sūtījumu piegādes uzņēmums “Venipak”, kas dibināts 2004. gadā, piedāvā efektīvus sūtījumu loģistikas risinājumus uzņēmumiem un privātpersonām Baltijas valstīs, Polijā, Vācijā, ASV un Ķīnā. Katru gadu uzņēmums uzlabo kurjerpakalpojumus, iegulda e-komercijas tehnoloģiskajos risinājumos un paplašina savu paku piegādes tīklu Baltijas valstīs. Klientiem Lietuvā, Latvijā un Igaunijā ir pieejami gandrīz 1000 paku saņemšanas punkti. Tuvāko gadu laikā “Venipak” plāno attīstīt gandrīz 2000 pasta termināļu un paku saņemšanas punktu tīklu un kļūt par vienu no lielākajiem paku piegādes tīkliem Baltijā.